Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden
Max Verstappen

Piquet wijst grootste zwakte van 'fenomenale' Verstappen aan

Nelson Piquet junior, de zwager van Max Verstappen, is van mening dat Max Verstappen op bijna alle fronten uitblinkt. Er is volgens de Braziliaan echter een zwakte bij de Nederlander, al is dat meer iets dat minder goed gaat, en niet slecht.

Verstappen Austin
Artikel
Naar nieuwsoverzicht © XPB Images

Dat Max Verstappen tot de beste F1-coureurs aller tijden hoort, is een gegeven waarover veel mensen het eens zijn. De Nederlander heeft niet voor niets 73 GP-zeges en vier wereldtitels op zijn naam staan. Hij wordt om allerlei verschillende redenen vaak geprezen: van zijn pure snelheid en agressiviteit op de baan tot het feit dat hij de auto haarfijn aanvoelt en zijn banden overeind weet te houden tijdens de race.

Maar zelfs de beste coureurs moeten iets hebben dat wat minder makkelijk gaat dan de rest, ook Verstappen dus. En zwager Nelson Piquet junior weet precies waar het bij de Nederlander nog aan schort.

"Het zwakste punt dat Max volgens mij heeft, of beter gezegd zijn minst sterke punt, is de start", aldus de Braziliaan in de Pelas Pistas podcast.

'Had een divebomb verwacht'

De starts zijn dit seizoen een terugkerend fenomeen bij Verstappen, maar gezien het feit dat Isack Hadjar tegen dezelfde moeilijkheden aanloopt, kan dit ook gezien worden als een algeheel probleem in de Red Bull RB22. Hoe dan ook, Piquet moet toegeven dat hij meer van zijn zwager had verwacht bij de start van de GP van de Verenigde Staten.

"Ik was er bijna zeker van dat Max in die eerste bocht, die ontzettend breed is, een divebomb zou plaatsen. Maar Kimi kwam zó goed weg en was meteen vertrokken. En het ergste was nog dat Kimi op mediums startte, terwijl Max op softs stond. Daarom zei ik: Max gaat er meteen bovenop zitten en gaat hem aan het begin voorbij. Maar Max had gewoon geen bijzonder goede start", verklaart Piquet.

Toch wil Piquet benadrukken hoe goed hij Verstappen als coureur vindt, ondanks het vermeende zwakkere punt: "Hij is fenomenaal op alle onderdelen. Maar de start, daar lukt het hem af en toe gewoon niet om alles goed bij elkaar te krijgen."

Scoort Max Verstappen wederom een zege of podium? Dan scoor jij ook dik! Unibet keert liefst 50 x jouw inzet uit bij een podiumplaats van Verstappen, Kimi Antonelli of George Russell!

Voorwaarden van toepassing, alleen geldig voor spelers van 24 jaar en ouder. Wat kost gokken jou? Stop op tijd 18+.

Claim jouw bonus!

Praat mee!

Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!

+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda

We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.

F1-kalender 2026
Race Datum
mex GP Mexico-Stad 1 nov 2026
bra GP Brazilië 8 nov 2026
usa GP Las Vegas 22 nov 2026
qat GP Qatar 29 nov 2026
are GP Abu Dhabi 6 dec 2026
Volledige kalender
x
GP Mexico Antonelli mist eerste dag in Mexico