Fernando Alonso heeft dit seizoen zijn geduld flink op de proef gesteld zien worden. De Spanjaard, die vandaag (29 juli) 45 kaarsjes uitblaast, wordt er niet jonger op en wil nog één keer beschikken over een competitieve auto. De AMR26 is vooralsnog allesbehalve competitief geweest, al hoopt Aston Martin dat het na de motorupgrade van Honda, die gepland staat voor Zandvoort, eindelijk weer kan strijden om goede resultaten.
De slechte prestaties van Aston Martin hebben er echter ook voor gezorgd dat er geruchten zijn ontstaan over een eventuele overstap naar Alpine, het team waar zijn manager, Flavio Briatore, de scepter zwaait. De Franse renstal heeft dit seizoen de sprong van de achterhoede naar de kop van het middenveld gemaakt en heeft hoge ambities. Alonso zou de geschikte man kunnen zijn om dat succes voort te zetten, aangezien beide partijen in het verleden al succesvol samen waren.
Alonso reed tussen 2003 en 2006 bij Renault, waar Briatore destijds teambaas was. Hij won daar twee wereldtitels en vijftien van zijn 32 Grand Prix-zeges. Na een seizoen bij McLaren keerde hij in 2008 terug naar Renault voor nog twee jaar, waarin hij opnieuw twee races won. Vervolgens stapte hij over naar Ferrari.
Na zijn afscheid van de Formule 1 in 2018 maakte Alonso in 2021 zijn rentree bij het team uit Enstone, inmiddels actief onder de naam Alpine. Eind 2022 vertrok hij echter opnieuw om Sebastian Vettel op te volgen bij Aston Martin.
Gelukkig
Een van de redenen waarom Alonso in verband wordt gebracht met Alpine is de terugkeer van Briatore in de leiding van het team. Alpine beleeft zijn meest competitieve seizoen sinds 2022, met onder meer een podiumplaats voor Pierre Gasly in Monaco. Briatore was bovendien degene die Alonso destijds naar Renault haalde en hem begeleidde naar zijn twee wereldtitels. Tot op de dag van vandaag is hij nog altijd de manager van de Spanjaard.
Gevraagd naar de mogelijkheid van een nieuwe samenwerking met Alonso, wilde Briatore de deur niet volledig sluiten, maar benadrukte hij vooral dat de Spanjaard voorlopig goed op zijn plek zit bij Aston Martin.
"Fernando rijdt voor Aston Martin", vertelt Briatore tegenover onder meer RacingNews365. "Het lijkt erop dat Aston Martin met de upgrades in Hongarije een goede stap heeft gezet ten opzichte van het begin van dit seizoen en Fernando is daar heel gelukkig."
Over een mogelijke overstap van de Spanjaard naar 'zijn' Alpine wil Briatore dus niets zeggen: "Op dit moment valt daar verder niets over te zeggen. Hij is een Aston Martin-coureur en tot het einde van dit seizoen blijft hij ook gewoon een Aston Martin-coureur."
Ook interessant:
Red Bull zal Verstappen rijkelijk belonen voor geduld
Waar te beginnen met terugblikken op de Formule 1 Grand Prix van Hongarije? Nou, waarom niet gewoon bij de tweede plek van Max Verstappen en hoe die tot stand kwam, want bij Red Bull zelf konden ze dat ook niet helemaal volgen.
Bekijk de de podcast liever op Youtube? Dat kan hier.
Meest gelezen
In dit artikel
Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!
+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda
We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.











Praat mee!