Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden
Max Verstappen

Data tonen aan: Verstappen en Red Bull afgetroefd door Mercedes-power

Max Verstappen leek in de sprintkwalificatie mee te doen om een topklassering, maar omdat de verschillen klein waren viel hij met twee tienden verschil zomaar terug naar P4. Waar verloor hij die tijd? De data tonen het aan.

Verstappen Miami FP1
Analyse
Naar nieuwsoverzicht © XPBimages

Het was in de sprintkwalificatie met name in de eerste sector dat menig Nederlandse Formule 1-fan zal zijn opgeveerd van de bank. Daar was hij verduveld snel. Van de Red Bull RB21 weten we dat het allround niet de beste auto is, maar in het snelle bochtenwerk staat hij wel altijd zijn mannetje. De vloeiende snelle bochten van de het Miami International Autodrome spelen Verstappen en Red Bull dan ook in de kaart.

De RB21 laat zich gewillig van richting veranderen. In onderstaande visual zie je dat hij eigenlijk over de hele ronde genomen maar in een handjevol minisectoren de snelste was. Hij pakt zijn winst in de bochten 5 t/m 8, pas bij het uitaccelereren van bocht 8 nemen Oscar Piastri en Kimi Antonelli het commando weer over gedurende de rest van de ronde.

Topsnelheid

In de lap comparison hieronder zie je hoe het donkerblauwe lijntje van Verstappen richting het einde van de rechte stukken steeds opnieuw onder de lijntjes van Piastri en Antonelli uitkomt. Ja, de eerste paar honderd meters biedt hij hen nog wel partij, maar hij weet niet door te versnellen tot pieksnelheden zoals zijn rivalen van de vrijdag dat wel kunnen.

Die rivalen rijden misschien niet toevallig allebei met een Mercedes-motor en Mercedes heeft alle teams, inclusief de klantenteams van nieuwe motoren voorzien. Helmut Marko opperde al dat dat die teams in de kaart speelt. Een verse motor levert net iets meer van de beloofde pk's, al zal dat echt niet de enige verklaring zijn voor het performanceverschil op de rechte stukken.

Het lijkt er ook zeker op dat Red Bull met wat meer vleugel rijdt dan McLaren en Mercedes, hetgeen ook meteen de snelle eerste sector verklaart, evenals het feit dat Verstappen de schade in het echt langzame gedeelte van het circuit nog redelijk wist te beperken.

Wat betekent het voor de sprintrace?

Verstappen verloor dan ook de winst die hij pakte in de eerste sector voor het grootste deel in de laatste sector. Vaak is dergelijk laat verval in de ronde toe te schrijven aan de banden waar het beste al vanaf was, maar het goede nieuws op weg naar de sprintrace is dat Verstappen aangaf dat de banden het eigenlijk best goed hielden. Hij benadrukte wel dat dat vooral een persoonlijk gevoel was, omdat één vrije training nauwelijks genoeg is om echt een goed beeld van de racepace te krijgen.

Gaat Verstappen het in de race dan niet verliezen op de rechte stukken? Het lijkt erop dat hij in de eerste sector genoeg doet om de aansluiting te behouden richting het lange rechte stuk. Of de inzet van DRS dan genoeg is om het snelheidstekort te compenseren in hij dus daadwerkelijk kan aanvallen, is even afwachten. Zo niet, dan lijkt DRS een probaat middel om in ieder geval de aansluiting niet te verliezen.

Bij winst van Piastri, Norris, Verstappen of een andere favoriet in Miami, pak je bij Unibet maar liefst 50x je inzet!

Voorwaarden van toepassing, alleen geldig voor spelers van 24 jaar en ouder. Wat kost gokken jou? Stop op tijd. 18+

Win 50x je inzet!

Praat mee!

x
LIVE Reacties na sensationele pole Verstappen in Miami