In de openingsfase van de Grand Prix van Italië vloog Charles Leclerc hard van de baan bij het uitkomen van de Parabolica. Zijn Ferrari SF-26 werd op hoge snelheid opgevangen door de bandenstapels en de schade aan de auto was enorm.
Aangezien hij er zijwaarts en deels met de achterkant afschoot, waren er meteen zorgen over de krachtbron en of deze nog in orde zou zijn. Ferrari-teambaas Fred Vasseur wilde voorafgaand aan de Grand Prix van Spanje geen duidelijkheid geven en Leclerc zelf weet ook nog niet of hij die onderdelen uit de 'pool' verliest of niet.
Mocht de krachtbron niet meer hersteld kunnen worden, dan zou een gridstraf op korte termijn onvermijdelijk lijken. In Madrid greep de Monegask al terug op oudere motoronderdelen en dus moest hij het zonder de tweede ADUO-upgrade - geïntroduceerd op Monza - doen.
"Voor zover ik weet, zijn ze hem op dit moment nog steeds aan het controleren. We zullen zien", zegt Leclerc over zijn Monza-motor en in hoeverre deze nog gebruikt kan worden.
Ook wanneer er doorgevraagd wordt naar een eventuele gridstraf, kan Leclerc niet meer informatie delen. "Ik weet het op dit moment echt nog niet. We zullen het zien. Als we de motor kunnen redden, zou dat natuurlijk geweldig zijn. Zo niet, dan volgt er waarschijnlijk op enig moment een straf."
Motorwissel
Mocht Ferrari nieuwe motoronderdelen in de pool moeten introduceren, dan komt dat Leclerc op een gridstraf staan. Per nieuw onderdeel levert het een gridstraf van tien plaatsen op. Vaak kiezen teams er dan ook voor om een volledig nieuwe motor mee te nemen: na twee onderdelen zijn alle andere vervangen onderdelen immers zo goed als 'gratis' meegenomen doordat er hoe dan ook achteraan gestart moet worden. Als er later nog eens nieuwe onderdelen nodig zijn, dan resulteert dat in een gridstraf van vijf plaatsen per onderdeel op.
Ook interessant:
Max Verstappen pakte de tweede plaats tijdens de Grand Prix van Spanje. Mike Hezemans, Ruud Dimmers en Anouck van Heerden blikken terug in een gloednieuwe RacingNews365 Formule 1-podcast!
Bekijk je de podcast liever op Youtube? Dat kan hier!
RacingNews365 genomineerd en maakt kans om bekroond te worden tot 'Beste Sportwebsite' én 'Populairste Sportwebsite'.
De winst zou een prachtige bekroning zijn voor ons harde werk vanaf het circuit en de redactie! Daarom doen we een beroep op jou: Stem op ons!
Stem op RacingNews365!Meest gelezen
In dit artikel
Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!
+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda
We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.











Praat mee!