Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden
Max Verstappen

Davidson laat positief geluid horen over Verstappen en Red Bull

Red Bull kwam er totaal niet aan te pas in China. Anthony Davidson denkt dat er een ander beeld ontstaat in Japan.

Verstappen Sprint China
Artikel
Naar nieuwsoverzicht © Red Bull Content Pool

Voor Red Bull verliep het GP-weekend in China totaal niet naar wens. Max Verstappen kon vanaf de eerste meters geen enkele snelheid vinden en bleef puntloos achter. De 28-jarige Nederlander leek op weg naar de zesde plaats in de hoofdrace, maar moest in de slotfase zijn auto in de garage parkeren. Een koelingsprobleem speelde hem parten.

Het zorgt voor onzekerheid over de vorm van Red Bull. Voormalig F1-coureur Anthony Davidson denkt echter dat er een ander beeld gaat ontstaan in Japan. Voor de zege is het waarschijnlijk niet genoeg, maar Red Bull zou beter voor de dag moeten komen.

"Ik denk dat het waarschijnlijk een soortgelijke situatie wordt als in Melbourne en Shanghai", vertelt Davidson in de Sky F1-podcast. "Mercedes blijft waarschijnlijk de snelste auto en zal vooral worden uitgedaagd door Ferrari. Japan is een mix van de twee circuits qua energiemanagement en -inzet: niet zo moeilijk als in Melbourne, maar iets lastiger dan in Shanghai."

"Bovendien vereist het circuit veel vaardigheden, wat uiteraard nog steeds een grote uitdaging zal zijn. Ik denk dat het geweldig wordt om te zien dat auto's elkaar dicht kunnen volgen op dat circuit met al die snelle bochten."

Kracht van Verstappen

Davidson verwacht ook wel wat van Red Bull. "Red Bull kan wel een stap vooruit zetten. We weten hoe sterk Verstappen is, vooral op dat circuit. Van Isack Hadjar ben ik trouwens erg onder de indruk: hij zat gemiddeld slechts anderhalve tiende achter zijn teamgenoot als je de derde training in Melbourne meeneemt."

"Hadjar heeft dus fantastisch werk geleverd, wat enigszins ironisch is, want op het moment dat ze twee coureurs hebben die dicht bij elkaar zitten, ontbreekt het aan snelheid in de auto. Hopelijk zetten ze een stap. Al met al verwacht ik eigenlijk dat het een voortzetting wordt van de eerste paar races."

Ontvang het laatste F1-nieuws van RacingNews365 nu ook in je Google overzicht! Klik op onderstaande link en je ziet jouw favoriete F1-site nu nog vaker verschijnen. Zo mis je niets van het nieuws, analyses, interviews en scoops.

Volg RacingNews365 in Google

Praat mee!

Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!

+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda

We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.

F1-kalender 2026
Race Datum
can GP Canada 24 mei 2026
mco GP Monaco 7 jun 2026
esp GP Barcelona 14 jun 2026
aut GP Oostenrijk 28 jun 2026
gbr GP Groot-Brittannië 5 jul 2026
bel GP België 19 jul 2026
Volledige kalender
x
Breaking Verstappen mist aftrap 24 uur van de Nürburgring uit veiligheidsoverwegingen