Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden
Australië

Australië

China

China

Japan

Japan

Bahrein

Bahrein

Saoedi-Arabië

Saoedi-Arabië

Miami

Miami

Emilia-Romagna

Emilia-Romagna

Monaco

Monaco

Spanje

Spanje

Canada

Canada

Oostenrijk

Oostenrijk

Groot-Brittannië

Groot-Brittannië

België GP België

Start race
00 d 00:00:00
1 PIA LAP 44
2 NOR +3.415
3 LEC +20.185
Hongarije

Hongarije

Nederland

Nederland

Italië

Italië

Azerbeidzjan

Azerbeidzjan

Singapore

Singapore

Verenigde Staten

Verenigde Staten

Mexico

Mexico

Brazilië

Brazilië

Las Vegas

Las Vegas

Qatar

Qatar

Abu Dhabi

Abu Dhabi

Esteban Ocon

Exclusief: Ocon tekent F1-contract voor 2025

Alpine kondigde eerder aan dat men aan het einde van het seizoen afscheid zou nemen van Esteban Ocon. Ondanks dat daarmee een einde komt aan de samenwerking tussen Ocon en het Franse F1-team, betekent het niet het afscheid van Ocon in de koningsklasse van de autosport. De Fransman heeft namelijk al bij een ander F1-team getekend.

Ocon Austria
Artikel
Naar nieuwsoverzicht © XPBimages

Haas maakte voor de Grand Prix van Groot-Brittannië bekend dat Olivier Bearman volgend jaar zal racen voor het Amerikaanse team. RacingNews365 heeft begrepen dat Bearman het bij Haas in 2025 op zal nemen tegen Esteban Ocon. De Fransman die nu nog uitkomt voor Alpine, heeft namelijk een contract getekend bij het team van eigenaar Gene Haas. Daarmee heeft het F1-team de line-up van 2025 dus rond. Het is de verwachting dat Ocon nog voor de zomerstop officieel aangekondigd zal worden. 

Ocon kreeg eerder dit seizoen te horen dat Alpine niet meer met hem verder wilde. De samenwerking tussen Pierre Gasly en Ocon is niet optimaal en mede door die relatie besloot Alpine om een punt achter de samenwerking te zetten. Toch lijkt Ocon zelf ook al van plan te zijn geweest om het Franse F1-team te verlaten, want hij heeft de afgelopen maanden met Haas en Audi gesproken. Uiteindelijk heeft de Fransman gekozen voor Haas, waarschijnlijk ook omdat Audi zich voornamelijk richt op Carlos Sainz. 

De Spanjaard lijkt nog altijd geen beslissing te hebben genomen en in plaats van te blijven wachten, heeft Ocon nu dus zelf het heft in handen genomen. Niet alleen spelen de goede prestaties van Haas in 2024 een rol in die beslissing, maar ook het feit dat Ocon kan samenwerken met Ayao Komatsu. De Japanse teambaas bij Haas sprak al vaker zijn interesse uit in Ocon en lijkt daarmee een cruciale rol te hebben gespeeld in de beslissing van de 27-jarige coureur. 

Het gaat om een meerjarig contract, waarmee Ocon duidelijk laat zien dat hij ook vertrouwen heeft in het team op de lange termijn. Bij Alpine hoopt men als vervanger van Ocon uiteindelijk alsnog Sainz binnen te halen, maar de huidige Ferrari-coureur kan nog verschillende kanten op. Mocht Sainz niet voor Alpine kiezen, lijkt Jack Doohan de beste papieren in handen te hebben om Ocon bij Alpine op te volgen. 

Voorlopig heeft Haas nog geen reactie gegeven op de informatie die deze website heeft voorgelegd aan het team. Het management van Ocon wil niet reageren. De komst van Ocon betekent ook het afscheid van Kevin Magnussen bij Haas. Ondanks dat de Deen al vijf punten veroverde tijdens het huidige F1-seizoen, heeft het team de beslissing genomen om verder te gaan met Ocon. Nico Hulkenberg kondigde eerder al aan dat hij naar Audi vertrekt en in zijn plaats zien we het jonge talent Olivier Bearman terug in 2025. Dat betekent dat Haas volgend jaar met een compleet nieuwe line-up aan de start verschijnt. 

Praat mee!

  1. https://cdn.racingnews365.com/Avatars/small/default.png

    Deanso

    Hmm, jammer dat Magnussen vertrekt. Ik zie hem ook niet nog een stoeltje krijgen biij een ander team. Ik vond hem een smaakmaker: hij ging er altijd vol voor in gevechten. Misshien soms niet zo verstandig, maar zeker niet saai.

  2. https://cdn.racingnews365.com/Avatars/small/avatars_profiles/avatars_profiles_2024_fa.png

    JoepG

    Hulk zit toch 2025 bij haas, en vanaf 2026 bij Audi, of heb ik dat nieuws niet goed mee gekregen?

    • https://cdn.racingnews365.com/Avatars/small/avatars_profiles/avatars_profiles_2024_fa.png

      JorisMosterdijk

      RN365 Redactie

      Bijna goed Joep! Hulk stapt in 2025 over naar Stake F1 wat in 2026 overgaat naar Audi. Dus als dit wordt bevestigd, is de lineup Ocon en Bearman bij Haas in 2025!

    • https://cdn.racingnews365.com/Avatars/small/default.png

      druzhina25#42185

      Vanaf 2025 rijdt Hulkenberg het laatste jaartje als Stake en vanaf 2026 dus voor Audi. Maar de overstap vindt dus inderdaad aankomend seizoen plaats.

  3. https://cdn.racingnews365.com/Avatars/small/default.png

    druzhina25#42185

    Slim, om Bearman naast zo’n idioot als Ocon te zetten. Het enige dat Bearman hiervan leert is wat het kost als je door je eigen teamgenoot van de baan wordt gerost.

  4. https://cdn.racingnews365.com/Avatars/small/avatars_numbers/avatars_numbers_2024_mv.png

    Arie_51

    Dit is slecht nieuws voor Bearman, Ocon heeft al meerdere malen bewezen dat hij zijn teammaat als eerste vijand beschouwd, het opleiden van Bearman zal er zeker niet bij zijn. Zeker als deze bij hem in de buurt komt te rijden zal Ocon er alles aan doen om hem achter zich te houden. Anders dan Hulkenberg zal Ocon ook minder bijdragen aan het beter worden van de auto, ik verwacht dan ook een terugval van Haas in 2025.

  5. https://cdn.racingnews365.com/Avatars/small/default.png

    Edwin_B.

    Potjandrie.... kom ik op driekwart van het artikel erachter dat niks bevestigd is. Kunnen @365 dan de kop van het artikel in aanhalingstekens zetten, zoals ik van jullie van vroeger gewend ben. En wie of wat is de bron van: "RacingNews365 heeft begrepen dat..."?

  6. https://cdn.racingnews365.com/Avatars/small/default.png

    NathanF1

    Je mag toch hopen dat het niet waar is. We hebben al in clown in dat rijkeluisjoch Stroll op de grid, en nou blijft Estebal Flater ook nog? En dan is er geen plek voor goede rijders als Liam Lawson?

x
Verstappen Marko bevestigt F1-toekomst Verstappen