Afgelopen zaterdag begonnen de Verenigde Staten en Israël aan een grootschalige militaire operatie in Iran. Er ontstond veel onrust in het gehele Midden-Oosten, omdat Iran terugsloeg met raketten en drones in omliggende landen. Ook Bahrein en Saoedi-Arabië werden daarbij geraakt, waardoor Pirelli zich genoodzaakt zag om een bandentest af te gelasten op het Bahrain International Circuit.
Over iets meer dan een maand staan echter ook de Grands Prix van Bahrein en Saoedi-Arabië op het programma. De Formule 1 gaf in de aanloop naar de Grand Prix van Australië aan dat ze de situatie monitoren en er nog voldoende tijd is om een besluit te nemen.
Desondanks wacht de koningsklasse van de autosport niet tot een paar dagen voor de races, omdat er ook op een veilige manier een logistieke route op touw moet worden gezet. De verwachting is dat er op korte termijn een knoop wordt doorgehakt over de races, bijvoorbeeld in de week na de Grand Prix van China.
De races in Bahrein en Saoedi-Arabië staan dan ook serieus op de tocht, wat de vraag oproept of de Formule 1 al mogelijke vervangers contacteert. Imola, Portimão en Istanboel kwamen voorbij als potentiële locaties, maar RacingNews365 begrijpt dat er in principe geen vervangers worden aangewezen. De kans bestaat dat er in april dus niet wordt geracet als de GP's van Bahrein en Saoedi-Arabië daadwerkelijk worden afgelast.
De situatie blijft echter snel veranderen, dus andere opties zijn niet uitgesloten. De veiligheid in Bahrein en Saoedi-Arabië is momenteel het belangrijkste onderwerp van gesprek. Het F1-circus reist er alleen naartoe als de veiligheid van iedereen gewaarborgd kan worden.
Nieuw F1-seizoen, nieuwe kansen! Pakt Max Verstappen in Australië een podiumplaats dan pak je bij Unibet liefst 50 keer jouw inzet!
Voorwaarden van toepassing, alleen geldig voor spelers van 24 jaar en ouder. Wat kost gokken jou? Stop op tijd 18+.
Win 50 keer jouw inzet!Meest gelezen
In dit artikel












Praat mee!