Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden
Max Verstappen

F1-wereld leert voor eens en altijd: Verstappen doet niet aan teamorders: "NEE!"

In een wereld waar teamorders een vast onderdeel uitmaken van Formule 1-races, zijn er altijd coureurs die het niet zien zitten om deze opdrachten van het team op te volgen. Het bekendste voorbeeld is misschien wel Max Verstappen, die als rookie al duidelijk maakte dat hij voor niemand vrijwillig aan de kant gaat.

Verstappen Sainz Singapore 2015
Terugblik
Naar nieuwsoverzicht © XPBimages

Formule 1 en teamorders: niemand is er fan van, maar het gebeurt toch. De GP van Monza was daar weer een uitstekend voorbeeld van. Oscar Piastri stond zijn tweede plek af aan Lando Norris, nadat de Brit door een slechte pitstop deze positie verloor. Gedurende de race zijn er echter vaker momenten waarop teamgenoten een strategische wissel toepassen op instructie van het team, bijvoorbeeld vanwege verschillende bandenstrategieën.

De afgelopen jaren zijn er een aantal bijna 'legendarische' teamorders geweest. Denk aan bekende radioberichten zoals "Valtteri, it's James", waarbij Bottas Lewis Hamilton moest laten passeren tijdens de GP van Rusland 2018. Of wat dacht je van "Felipe, Fernando is faster than you", waarin Felipe Massa tijdens de GP van Duitsland 2010 zijn overwinning moest afstaan aan Fernando Alonso, die daarmee nog kans maakte op de wereldtitel.

En dan is er nog Oostenrijk 2002, waar Rubens Barrichello Michael Schumacher op het allerlaatste moment voorbij liet, zodat de Duitser de race won. Dit incident zorgde ervoor dat de FIA teamorders tijdelijk verbood. Deze regel bleef van kracht tot 2010, waarna de FIA besefte dat handhaving praktisch onmogelijk was.

Verstappen doet niet mee

Waar de een lijdzaam maar klakkeloos de opdrachten van het team volgt, zijn er ook coureurs die al vroeg in hun carrière laten zien dat ze daar geen gehoor aan zullen geven. Misschien wel het bekendste 'anti-teamorder'-moment speelde zich tien jaar geleden af, tijdens de GP van Singapore 2015. De coureur in kwestie? Max Verstappen.

De Nederlander, toen nog rookie, kwalificeerde zich als P8, maar liet zijn auto op de startgrid afslaan. Nadat hij weer weg kon, lag hij al een ronde achter. Een safety car bracht hem echter terug binnen dezelfde ronde als de rest van het veld. Vervolgens begon hij aan zijn opmars richting de top 10.

Die opmars ging uitstekend. Verstappen reed zelfs de snelste ronde van de race en profiteerde optimaal van incidenten en mechanische problemen bij coureurs om hem heen. Tegen het einde van de race, na een inhaalactie op Romain Grosjean, reed hij op de plaats waarop hij normaal gesproken gestart zou zijn: de achtste positie, en hij zat achter de Force India van Sergio Perez.

"In mijn ballen getrapt"

Achter Verstappen reed ook teamgenoot Carlos Sainz een prima race. De Spanjaard haalde een aantal ronden voor het einde Grosjean in en reed met zijn versere banden sneller dan Verstappen. Met Perez binnen handbereik leek de weg voor hem open om als zevende te eindigen. Teamgenoot Verstappen reed echter nog steeds voor hem.

Toro Rosso wilde Sainz een kans geven om in de laatste ronde Perez onder druk te zetten. Over de boordradio kwam dan ook een teamorder richting Verstappen: of hij Sainz voorbij wilde laten. De Nederlander reageerde kort en resoluut: "NEE". Op dat moment liet Verstappen zien en horen dat er niet met hem te sollen valt. En zo geschiedde: Verstappen kwam achter Perez over de streep, P8, terwijl Sainz een seconde later als P9 volgde.

Na de race vertelde de jonge Verstappen dat vader Jos hem had geadviseerd teamorders niet op te volgen: "Jos vertelde Max: 'Als je ooit in die situatie terechtkomt, dan zeg je nee. De discussie volgt later wel. Maar op het moment dat je dit doet, verlies je respect als coureur.'", legde Ted Kravitz van Sky Sports F1 destijds uit.

Sainz gaf na de race aan te balen van het feit dat hij niet de kans had gekregen: "Ik had hem weer terug voorbij gelaten als ik Perez niet had ingehaald. Ik ben een eerlijke coureur. Ik wilde alleen de kans hebben om het te proberen. Die kreeg ik niet van hem. Het verandert verder niets aan onze relatie. Ik en Max hebben veel respect voor elkaar."

Teambaas Franz Tost verklaarde dat Verstappen de juiste keuze had gemaakt: "Sainz was niet snel genoeg en kon niet dichtbij genoeg komen. Wat Max heeft gedaan, was op dat moment de juiste keuze, want Carlos had Perez nooit meer kunnen inhalen."

En Verstappen zelf? Die kreeg na de race de lachers op zijn hand: "Mijn vader vertelde me dat als ik hem voorbij had gelaten, hij me in mijn ballen had getrapt!"

Ook interessant:

Max Verstappen zegevierde afgelopen weekend bij zijn GT3-debuut op de Nordschleife. Tom Coronel, Ruud Dimmers en Joris Mosterdijk denken dat de Nederlander zo ook een nóg betere F1-coureur wordt, zo vertellen ze in een gloednieuwe RacingNews365 Formule 1-podcast.

Praat mee!

x
Nordschleife Verstappen-vrees Coronel komt uit: "Ik ga de beelden opvragen!"