Tijdens de kwalificatie op het Losail International Circuit kon Lewis Hamilton overtuigend poleposition op zijn naam schrijven. Het was een lastig weekend voor de Brit, maar uiteindelijk viel alles perfect op zijn plaats, zo legt hij uit vlak na afloop van de kwalificatie.
"Gisteren was heel lastig, ik voelde me donderdag en vrijdag niet zo lekker", aldus Hamilton, die tijdens de vrije trainingen last had van buikpijn. "We hadden problemen in de trainingen en we moesten met de engineers doorwerken tot in de nacht. Hier vonden we veel wat we konden verbeteren."
Na de bevindingen van Hamilton en zijn monteurs is de W12-bolide veranderd. "En dat werkte", zegt Hamilton met een brede glimlach. "Ik ben daarnaast ook erg blij met de timing op het circuit. Alles voelde heel goed vandaag."
Start GP Qatar wordt belangrijk
Het Losail International Circuit is een nieuwe locatie voor de Formule 1. De precieze strategie vindt Hamilton nog lastig in te schatten. "Ik denk in ieder geval dat het niet makkelijk wordt om te volgen, maar de banden degraderen ook niet heel snel. De top drie start op de mediumband, dit wordt een éénstopper of een tweestopper."
Max Verstappen kon Valtteri Bottas aftroeven en P2 verzilveren tijdens de kwalificatie. Hamilton is niet bang voor een incident met de Nederlander, die naast hem start. "Het is fijn en wijd in de eerste bocht, we gaan in ieder geval alles geven."
Het F1-seizoen is afgelopen, maar RacingNews365 gaat volle bak door. Op 13 december kan jij aanwezig zijn bij ons live event. Een toffe F1-avond met een live F1-podcast met Tom Coronel, Ruud Dimmers en host Joris Mosterdijk! Tevens ga jij gaat ook zelf racen in een simulator! Ben je een echte kenner? Dat mag je bewijzen in de pubquiz, met toffe prijzen!
Kortom, het ideale avondje uit!
Bestel snel jouw tickets op=op