Natuurlijk, natúúrlijk stonden de Italiaanse spotlights vol gericht op Ferrari tijdens de eerste wintertestweek in Barcelona, voor zover dat kon vanwege de besloten aard van het evenement, natuurlijk. Ook in Italië, of júíst in Italië, beseft men dat 2026 in alle opzichten een belangrijk jaar is voor de Scuderia.
En hoewel de kranten heus realistisch genoeg zijn om te erkennen dat de eerste wintertest nog niet alles zegt, klinkt er toch een zeker optimisme door in de terugblikkende teksten: "Ferrari schittert, Hamilton de snelste van de test", kopt La Gazzetta dello Sport, met daarna de welbekende slag om de arm.
Verder krijgt Mercedes een dikke pluim van de publicatie om constantheid en betrouwbaarheid, terwijl ook de nieuwe teams als Audi en Cadillac wat aandacht krijgen. Over Max Verstappen of Red Bull wordt niet gerept, maar opvallend genoeg ook niet over de kampioenen van McLaren.
Red Bull bron van trots
Bij de Corriere della Sera zien we eenzelfde beeld, dat zelfs al blijkt uit de eerste zin van de intro. "Ferrari oogt betrouwbaar, ook al is het Mercedes dat indruk maakt. 500 ronden voor Mercedes, 440 voor Ferrari. De cijfers tonen iets aan, namelijk dat het drama waarvoor werd gevreesd uitbleef en dat men zich misschien makkelijker aanpast aan de nieuwe regels dan gedacht."
Men vervolgt: "We moeten meteen ook met de voet op de rem, pas op de plaats maken, want deze dagen gingen om informatie vergaren en niet om snelheid vinden."
Maar dan is er Autosprint, dat een veel uitgebreidere terugblik publiceert en wél ingaat op de kwestie rond Red Bull: "Red Bull Powertrains, met de hulp van Ford, maakte zijn debuut en was zeer bedachtzaam over de test."
"Het feit echter dat zowel de RB22 als de VCARB-03 zoveel ronden hebben kunnen afleggen, is ongetwijfeld een bron van trots voor het team uit Milton Keynes, dat qua ontwikkelingspotentieel zeker niet mag worden onderschat."
Ontvang 200 Free Spins én €30 aan Free Bets als je €10 inzet op Sport!
Claim jouw bonusMeest gelezen
In dit artikel










Praat mee!