Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden
Charles Leclerc

Leclerc verdedigt 'no-brainer' Ferrari: "Ik heb er geen spijt van"

Ferrari besloot in april al de focus naar 2026 te verschuiven. Charles Leclerc vindt het een juist besluit.

Ferrari had ongetwijfeld op veel meer gehoopt in 2025. Waar de Scuderia vorig jaar tot de laatste race om de constructeurstitel vocht met McLaren, pakte het team dit jaar geen enkele Grand Prix-zege. Alleen een overwinning van Lewis Hamilton tijdens de sprintrace in China was een schamel succesje in verder een zeer lastig seizoen.

Dat had deels te maken met het besluit van Ferrari om vanaf april al alle pijlen op de reglementswijzigingen van 2026 te richten. Het riep de vraag op of dat niet in negatieve zin de motivatie van coureurs en teamleden beïnvloedde, maar Charles Leclerc is van mening dat Ferrari het bij het juiste eind heeft.

"Nou, niet zozeer omdat we vanaf de eerste race een technisch nadeel hadden", vertelt Leclerc tegenover onder meer RacingNews365. Hij doelt op de reden achter de beslissing. "Het is dus niet zo dat het onze aanpak voor het seizoen heeft veranderd. We zagen vrij snel dat we niet voor de wereldtitel zouden vechten omdat McLaren te sterk was en Red Bull duidelijk grote stappen begon te zetten."

Leclerc was dus gelijk voorstander. "Het had niet veel zin om al onze middelen te steken in een poging om de derde of tweede plaats te pakken ten koste van volgend jaar, zelfs als alles goed zou gaan in het constructeurskampioenschap. 

Toch voelde het een beetje gek voor de Monegask. "Het is nooit iets wat je wilt doen. Ik had veel liever het hele jaar door de ontwikkeling voortgezet om die wereldtitel te proberen binnen te halen, 100%. Maar als je in de positie zit waarin wij aan het begin van het jaar zaten, denk ik dat het een logische keuze was, dus ik heb er geen spijt van."

Praat mee!

Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!

+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda

We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.

Unibet
Coureur
Team
Odds
Wat kost gokken jou? Stop op tijd. 18+. Unibet Unibet
x
2026 'F1-motorfabrikanten in conflict over vermeende truc Mercedes'