Afgelopen weekend had Red Bull meerdere sessies nodig om de echte snelheid in de RB21 van Max Verstappen te vinden. Uiteindelijk stelde hij vooral in de race orde op zaken met een klinkende overwinning, maar Helmut Marko zou graag zien dat men komend weekend in Abu Dhabi toch wat eerder op snelheid komt.
"Ik hoop dat we eerder onze uiteindelijke setup kunnen bepalen en niet pas in Q3, zoals in Qatar", zo laat Marko optekenen tegenover onder meer RacingNews365.
"Als we daarin slagen, kunnen we met de snelheid die we hebben het tempo van McLaren pareren", vervolgt Marko, die weet dat men niet enkel op de eigen kracht kan vertrouwen. Red Bull heeft andere teams nodig die punten weg kunnen snoepen bij Lando Norris en Oscar Piastri. "Ik hoop dat Mercedes competitief zal zijn en misschien ook Ferrari."
Focus op Verstappen 'niet eenvoudig'
Het scenario doet een beetje denken aan 2010. Toen werd Sebastian Vettel vanuit achterstand alsnog kampioen voor Red Bull in Abu Dhabi. Hoe verhoudt dat scenario van toen zich tot het heden?
"Toen zag het er beter uit voor ons, omdat we toen nog twee coureurs hadden die in de race waren voor de titel. Ferrari richtte zich toen op Mark Webber (waarna Vettel er met de buit vandoor kon gaan, red.)."
"McLaren hoeft zich enkel te richten op Max Verstappen", aldus Marko, die daar scherp aan toevoegt: "Maar je focussen op Max is al niet eenvoudig."
Ook interessant:
Max Verstappen greep de laatste strohalm in de jacht op zijn vijfde wereldtitel in de Formule 1. Hij won de GP van Qatar, terwijl McLaren strategisch in de fout ging. Tim Coronel, Mike Hezemans en Joris Mosterdijk laten hun licht schijnen op het spektakel in Qatar, en kijken vooruit naar het ultieme titelgevecht in Abu Dhabi in een gloednieuwe Formule 1-podcast van RacingNews365!
Zet de F1-kalender met één druk op de knop in jouw agenda en mis geen seconde van het nieuwe F1-seizoen
Download de F1-kalenderMeest gelezen
In dit artikel









Praat mee!