Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden
Helmut Marko

Marko reageert verrast na Red Bull-uithaal Pérez: "Hij had geen contract"

Sergio Pérez stelde dat alles bij Red Bull een probleem was. Voormalig adviseur Helmut Marko reageert nu enigszins verrast op die woorden van de Mexicaan.

Marko Perez Austria
Artikel
Naar nieuwsoverzicht © Red Bull Content Pool

Sergio Pérez debuteerde in 2011 namens Sauber in de Formule 1, om via McLaren, Force India en Racing Point in 2021 bij Red Bull terecht te komen. De Mexicaan won tijdens de GP van Sakhir in 2020 zijn eerste race en wist in zijn vierjarige dienstverband bij de Oostenrijkse renstal nog eens vijf zeges te pakken.

Pérez kon het teamgenoot Max Verstappen op momenten lastig maken, vooral aan het begin van 2022, toen de ground effect-reglementen van kracht werden. Ook in de beginfase van 2023 begon hij sterk, met twee zeges in de eerste vier races. Daarna won hij echter geen race meer, en na een teleurstellend 2024 nam Red Bull afscheid van Pérez.

De zesvoudig GP-winnaar heeft al vaker teruggeblikt op zijn periode bij het team uit Milton Keynes en zei in de CRACKS-podcast onder meer het volgende. "Bij Red Bull was alles een probleem. Als ik heel snel was, was het een probleem, want er ontstond dan een erg gespannen sfeer binnen Red Bull. Als ik sneller was dan Max, was het een probleem. Als ik langzamer was dan Max, was het een probleem. Dus alles was een probleem. Daar heb ik ook veel van geleerd: 'goed, dit zijn de omstandigheden waarin ik zit'."

'Checo heeft zijn carrière bij ons gemaakt'

Hoe reageert voormalig Red Bull-adviseur Helmut Marko eigenlijk op zo'n uithaal, zeker als iemand jarenlang voor het team heeft gereden en achteraf zoiets zegt? "Het is enigszins verrassend, want we mogen niet vergeten dat Checo Pérez geen contract had. Hij werd ontslagen bij het raceteam dat hij praktisch in leven heeft gehouden", aldus Marko tegenover ORF, waarbij hij doelt op Racing Point.

"Ik weet niet precies hoeveel Grand Prix-races hij heeft gewonnen, maar vooral in 2022 was hij een tijdje in de race voor het wereldkampioenschap. Dat hij uiteindelijk niet meer presteerde, had verschillende redenen, maar over het algemeen denk ik dat Checo zijn carrière bij ons heeft gemaakt", zegt de Oostenrijker tot slot.

Download met één druk op de knop de F1-kalender voor 2026 naar de agenda van jouw telefoon of laptop en mis geen seconde van het nieuwe F1-seizoen!

Download F1-kalender

Praat mee!

Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!

+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda

We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.

x
F1 Sloopkranen hakken in op pitcomplex historisch F1-circuit dankzij grootse plannen