Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden
Helmut Marko

Marko reageert zeer verrast op promotie Newey

Adrian Newey wordt de nieuwe teambaas van 2026 bij Aston Martin. Helmut Marko reageert zeer verrast.

Marko Mexico
Artikel
Naar nieuwsoverzicht © Red Bull Content Pool

Aston Martin verbaasde woensdag vriend en vijand door Adrian Newey als nieuwe teambaas voor 2026 te presenteren. De topontwerper neemt het stokje over van Andy Cowell, die de functie hoofd strategie gaat bekleden bij de Britse renstal. Toch staat Newey vooral bekend om zijn kwaliteiten als ontwerper, en niet als teambaas.

Red Bull-adviseur Helmut Marko, die natuurlijk jarenlang samenwerkte met Newey, reageert dan ook zeer verrast in gesprek met Kleine Zeitung. Volgens de Oostenrijker is het een opmerkelijke beslissing, omdat Newey juist zo goed is in andere zaken.

"Dat heeft me echt verrast", beaamt Marko. "We moeten eerst eens afwachten hoe dat er in de praktijk uit zal zien. Dit is zeker niet zijn sterkste punt."

Marko doelt op wat er van een teambaas wordt verwacht. Newey moet zich immers ook meer op de dagelijkse activiteiten van Aston Martin richten. "Zijn grote kracht ligt in het ontwerpen, de afstelling van de auto en de kwaliteit in de productie en ontwikkeling van een auto. Maar het heeft me nu echt verrast dat het voor hem meer richting het zijn van teambaas zal gaan."

Verstappen heeft Norris in het vizier. Kan hij in Qatar verder inlopen? Als de Nederlander op het podium finisht krijg je bij Unibet liefst 50 keer jouw inzet!

Voorwaarden van toepassing, alleen geldig voor spelers van 24 jaar en ouder. Wat kost gokken jou? Stop op tijd 18+.

Win 50 x jouw inzet!

Praat mee!

Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2025 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!

+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda

We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.

x
Breaking McLaren vindt oorzaak voor diskwalificatie Norris en Piastri