Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden
Mercedes

Mercedes krabt zich achter de oren: "Dit moeten we onderzoeken"

Mercedes pakte een dubbele podiumplaats in Nederland, maar de overwinning ging naar Lando Norris. Kopstuk Andrew Shovlin kondigt een onderzoek aan.

Antonelli Zandvoort Race
Artikel
Naar nieuwsoverzicht © XPBimages

Na een dominante start van het seizoen heeft Mercedes steeds meer tegenstand gekregen in de Formule 1. Met name Ferrari en McLaren leggen Kimi Antonelli en George Russell vaak het vuur aan de schenen, zo bleek ook op Circuit Zandvoort. Russell won zaterdag de sprintrace; in de GP bleek Lando Norris veel te sterk voor Antonelli, die lange tijd aan de leiding reed.

En dus blijft Mercedes met vraagtekens achter. Technisch kopstuk Andrew Shovlin stelt dat Mercedes het gebrek aan snelheid onderzoekt richting de GP van Italië. Antonelli krijgt op Monza overigens een gridstraf vanwege een motorwissel.

"Er zijn voor ons meerdere vragen rondom de performance die we moeten onderzoeken", vertelt Shovlin in de podcast Nu Silver Arrows. "We waren bijzonder zwak in bocht 7, 8 en 9. Die snelle combinatie plaatst ook de linkerbanden onder langdurige belasting, en we begrijpen nog niet volledig waarom we daar zo'n moeite mee hadden."

Verschillende problemen bij Mercedes

Het onderzoek heeft al wat opgeleverd, vervolgt Shovlin. "We hebben wel wat ideeën, maar dit is geen probleem dat we dit seizoen elders zijn tegengekomen. Het is misschien niet de snelheid alleen, maar de opeenvolging van meerdere rechterbochten."

"In de snelste bocht kwamen we net wat snelheid tekort, en dat probleem werd in de bochten daarna alleen maar groter. De rest van het rondje zag er solide uit. Voor Kimi hebben we dat gedeelte in de kwalificatie iets verbeterd, maar wat we daar wonnen, leken we elders weer te verliezen."

Mercedes vond nog een ander probleem. "Het tempo varieerde ook flink per stint. De eerste stint van George was relatief zwak vergeleken met zijn latere runs, terwijl Kimi juist sterk begon en daarna terugviel. We voerden geen grote wijzigingen door aan de elektronische afstellingen of de afstelling van de voorvleugel, maar toch voelde de balans per stint anders aan."

"De twee coureurs eindigden de race ook met tegengestelde balanseigenschappen: George had meer last van onderstuur en Kimi juist van overstuur. We moeten begrijpen waarom dat verschil zo groot was. Desondanks is het bemoedigend om flink wat punten te pakken op een moment dat we niet op ons best waren."

Toch rust Shovlin niet voor de problemen zijn opgelost. "Het racen op zondag was leuk, de pitwall moest snel beslissingen nemen en het team heeft zich van zijn beste kant laten zien. Het was een goed resultaat, maar er moet achter de schermen nog wel even flink gepuzzeld worden."

Praat mee!

Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!

+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda

We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.

F1-kalender 2026
Race Datum
ita GP Italië 6 sep 2026
esp GP Spanje 13 sep 2026
aze GP Azerbeidzjan 26 sep 2026
bhr GP Bahrein 4 okt 2026
sgp GP Singapore 11 okt 2026
usa GP Verenigde Staten 25 okt 2026
Volledige kalender
x
Verstappen Coulthard kondigt nieuw Verstappen-tijdperk aan: "Max vs..."