De vraag of Max Verstappen zou kunnen aankloppen bij andere teams leidt tot een interessante marktanalyse van Montoya. "De vraag is: hoe graag wil Max Verstappen winnen? Als jij de snelste auto hebt en Max wil komen, dan is dat een andere prijs dan wanneer jij Max wilt laten komen", legt de Colombiaan uit aan Vision4Sport.
De voormalig McLaren-coureur schetst twee scenario's die de onderhandelingspositie drastisch kunnen veranderen. "Als je een team bent dat derde staat en je wilt Max overnemen, dan moet je betalen wat Max wil. Maar als jij elke race wint en Max wil voor jou rijden, dan is daar een ander bedrag mee gemoeid."
Montoya ziet een kernvraag in Verstappens motivatie: "Nou, Max houdt van een uitdaging, nietwaar? Ja, ja, ja. Maar race je voor geld of race je voor glorie? Gaat het Max om de glorie? Dat is de miljoenenvraag. Ik zou zeggen van wel, omdat hij al genoeg geld heeft verdiend."
Toch verwacht de analist dat financiële aspecten een rol blijven spelen. "Hij zal altijd proberen het geld wél te krijgen", voegt hij eraan toe, waarbij hij de complexiteit van topteams benadrukt die al succesvol zijn.
De realiteit van dominante teams brengt andere uitdagingen met zich mee, aldus Montoya. "Het probleem is als volgt: als je Mercedes of McLaren bent en je al beide kampioenschappen wint, hebben zij dan echt dat extra geld nodig om uit te geven aan Max, als zij alles winnen?"
Overbodig?
Bij Mercedes zou een eventuele komst van Verstappen betekenen dat het team keuzes moet maken. "Ga je je jonge wonderkind Kimi Antonelli wegdoen? Als de één de coureurstitel wint en jouw coureurs samen steeds eerste en tweede worden, heb je Max dan echt nodig?", vraagt Montoya zich af.
Als succesvolle teams de boventoon voeren, verschuift de onderhandelingspositie volgens de analist. "Als je al wint en je toch Max wilt hebben, dan heb je hem bij de ballen. Max zou kunnen komen en zeggen: 'Ik verdiende 70 miljoen pond', maar het team dat hem wil hebben kan dan zeggen: 'Wij geven je 20 miljoen'."
Ook interessant:
Wat kan Max Verstappen? Het panel van de RacingNews365 Formule 1-podcast acht hem in ieder geval in staat om de nodige vraagtekens bij Red Bull weg te nemen, oftewel, hij neemt ze aan de hand mee. Dit en nog veel meer in de laatste en ultieme voorbeschouwing op de Formule 1 Grand Prix van Australië, met Tom Coronel, Ruud Dimmers en natuurlijk Joris Mosterdijk!
Meest gelezen
In dit artikel










Praat mee!