Formule 1-coureurs vliegen gedurende het seizoen de hele wereld over, maar daar houdt het werk niet op. Tussendoor stappen ze vaak in het vliegtuig om in de fabriek simulatorwerk te verrichten, om nog niet te spreken van alle sponsorverplichtingen. Na de Grand Prix van Abu Dhabi, waar veel gesproken én geklaagd werd over het moordende reis- en Grand Prix-schema, is voor bijvoorbeeld Max Verstappen het seizoen nog niet voorbij. De Nederlander heeft belangrijke verplichtingen in zijn agenda staan, zo vertelt hij voor de camera's van Viaplay.
"Ik vind het wel fijn om even pauze te hebben", vertelt Verstappen. "Alleen is het nog niet voorbij. Ik moet naar Japan voor Honda en daarna kom ik weer terug naar Europa voor persoonlijke dingetjes, sponsorverplichtingen en voor het team in Engeland. Er komen nog wel een paar dagen aan. Hopelijk ben ik midden december vrij. Het hoort erbij."
De Nederlander stelt dat hij het ook niet kan laten om nog in een auto te stappen en grapt al over kerstcadeautjes. "Ik heb twee GT3-testdagen gepland voor Kerstmis. Dat gaan we wel nog even doen. Maar dat is niet alleen voor mij, ook voor het team in de GT3. Daarna is het al Kerstmis en heb ik wel echt even pauze. Ik moet ook nog kerstcadeautjes kopen, dat doe ik altijd heel laat. Voor Gianpiero Lambiase (zijn race-engineer red.) koop ik een mondkapje. Dan kan hij zijn mond houden", lacht hij.
Of hij aan de sponsorverplichtingen kan ontsnappen? "Daar kom ik niet onderuit. Soms wil je dat wel, maar aan de andere kant is het allemaal wel prima als je er eenmaal bent", sluit Verstappen af.
Bekijk hieronder een overzicht van het reisschema van Verstappen. Check daaronder het interview met de wereldkampioen.
Reisschema Max Verstappen vanaf de Grand Prix van Brazilië
Datum | Evenement | Locatie |
---|---|---|
5 november 2023 | Grand Prix van Brazilië | Sao Paolo, Brazilië |
9 november 2023 | Simulatorwerk | Milton Keynes, Engeland |
10 november 2023 | Shoot voor EA Sports | Nice, Frankrijk |
13-20 november 2023 | Grand Prix van Las Vegas + PR | Las Vegas, Verenigde Staten |
21-27 november 2023 | Grand Prix van Abu Dhabi + PR | Abu Dhabi |
3 december 2023 | Honda Thanks Day | Tokio, Japan |
8 december 2023 | FIA-Gala | Bakoe, Azerbeidzjan |
6 december 2023 | Heineken | Amsterdam, Nederland |
13 december 2023 | Red Bull | Milton Keynes, Engeland |
15 januari 2024 | Eerste training voor het nieuwe seizoen | Monte Carlo, Monaco |
Ook interessant:
Verstappen en Red Bull gaan de lat in 2024 nog hoger leggen
Daar is 'ie weer! De nieuwste RN365 F1-podcast met Joris Mosterdijk en Tom Coronel. Deze week blikken we terug op de GP van Abu Dhabi, het bizarre seizoen van Max Verstappen en nog veel meer! Check de podcast hieronder in de audioplayer.
Bij winst van Verstappen of een andere favoriet in Australië, pak je bij Unibet maar liefst 50x je inzet.
Voorwaarden van toepassing, alleen geldig voor nieuwe spelers van 24 jaar en ouder. Wat kost gokken jou? Stop op tijd. 18+
Win 50 keer jouw inzet!Meest gelezen
In dit artikel
Praat mee!