Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden
Lando Norris

Norris in zak en as: "Staan een stap achter Red Bull en Ferrari"

Lando Norris sprak tijdens de mediadag in Austin al uit dat hij zich zorgen maakt over de achterstand van McLaren. Na de eerste twee trainingen is dat er niet beter op geworden. De Brit weet niet goed wat hij ermee aan moet.

Norris FP1 Austin
Artikel
Naar nieuwsoverzicht © XPB Images

Lando Norris en McLaren lopen al enkele raceweekenden tegen de feiten aan en dat lijkt er in Austin niet veel beter op te worden. In de eerste twee vrije trainingen kwam de Brit, net als teamgenoot Oscar Piastri, aanzienlijk tekort ten opzichte van de concurrentie. Norris sloot de tweede training af met een achterstand van ruim een seconde op Charles Leclerc, de snelste man van de sessie. 

Hij zit na afloop dan ook met de handen in het haar als hij de media te woord staat. "Het was lastig. Het is gewoon moeilijk. Onze pace is niet heel slecht, maar we staan gewoon een stap achter Red Bull en Ferrari, en mogelijk ook nog achter Mercedes. Als we onze prestatie vergelijken met die van hen, zitten we er gewoon verder achter", concludeert Norris. Daar baalt hij vooral van omdat de upgrades die zijn team dit weekend meenam nog geen vruchten afwerpen. 

De ontevredenheid van Norris gaat overigens verder dan alleen de achterstand. "De auto is gewoon lastig te besturen. Dat is al een tijdje zo, dat het allemaal te moeilijk is om ook consistent mee te presteren en er een goed gevoel bij te hebben. De pace is dus niet slecht, maar het is gewoon heel lastig om er iets mee te bereiken."

"Het heeft niet eens zozeer met de rijbaarheid te maken. Het is gewoon lastig om de auto snel te krijgen. We staan nog achter, dus moeten we zo hard ons best doen om de auto wel snel te krijgen."

Toch lijkt het voor Norris alsof McLaren ergens een grens bereikt. "Je moet proberen om perfect te zijn, maar we kunnen gewoon niet perfect zijn. Ik denk dat iedereen soortgelijke problemen heeft op een bepaalde manier, maar we zijn gewoon niet snel genoeg om er makkelijk en consistent bij te zitten."

Scoort Max Verstappen wederom een zege of podium? Dan scoor jij ook dik! Unibet keert liefst 50 x jouw inzet uit bij een podiumplaats van Verstappen, Kimi Antonelli of George Russell!

Voorwaarden van toepassing, alleen geldig voor spelers van 24 jaar en ouder. Wat kost gokken jou? Stop op tijd 18+.

Claim jouw bonus!

Praat mee!

Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!

+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda

We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.

F1-kalender 2026
Race Datum
usa GP Verenigde Staten 25 okt 2026
mex GP Mexico-Stad 1 nov 2026
bra GP Brazilië 8 nov 2026
usa GP Las Vegas 22 nov 2026
qat GP Qatar 29 nov 2026
are GP Abu Dhabi 6 dec 2026
Volledige kalender
x
Uitslag Tweede vrije training F1 GP Verenigde Staten 2026