Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden
F1 nieuws

Norris over bijzondere routine: "Alsof ik een enkelband draag"

Formule 1-coureurs voelen de gevolgen van de langere kalenders. In Mexico moesten twee coureurs al de mediaverplichtingen overslaan vanwege gezondheidsproblemen. Hoe gaat Lando Norris om met de volle kalender?

Norris Mexico Thu
Artikel
Naar nieuwsoverzicht © XPB Images

De huidige Formule 1-kalender telt 24 races en met name de tweede seizoenshelft is pittig te noemen. De F1-coureurs hebben namelijk drie triple-headers bij de laatste negen races, waardoor er weinig tijd is om bij te komen en goed te herstellen voor het volgende drieluik.

In Mexico sloegen Kimi Antonelli en Valtteri Bottas de mediaverplichtingen over omdat zij niet fit waren. Lando Norris was wel aanwezig en deelde hoe hij omgaat met de uitdagingen van zo'n overvolle kalender.

"Ik ben vrij eenvoudig, dus ik probeer bepaalde dingen te vermijden", legt Norris tegenover onder meer RacingNews365 uit. "Ik vermijd bijvoorbeeld bijzondere of onbekende gerechten en houd het bij pasta. Ik eet gewoon pasta en af en toe wat kip."

"Hier drink ik bijvoorbeeld geen alcohol en gebruik ik geen kraanwater. Zelfs mijn tanden poets ik met flessenwater", voegt de kampioen van 2025 toe. "Dat soort eenvoudige voorzorgsmaatregelen dus. Ik ben hier in het verleden namelijk weleens ziek geworden, gewoon door het water. Hetzelfde geldt voor Brazilië en andere plaatsen. Na verloop van tijd weet je steeds beter wat je kunt verwachten en wat je moet vermijden."

Eigen manier

Norris stelt dat hij 'behoorlijk kieskeurig' is als het om eten gaat, wat in dit geval dus een voordeel is omdat hij 'veel dingen vermijdt' waar hij ziek van zou kunnen worden.

"Maar rust is ook belangrijk", benadrukt de Brit. "Ik heb maandag en dinsdag vrij om gewoon even tijd voor mezelf te hebben en helemaal niets te doen. Je staat er misschien niet bij stil, maar zelfs dagen waarop je voor je werk bezig bent met marketingactiviteiten en dergelijke, kosten behoorlijk veel energie. Ik heb weinig tijd om daarvan te herstellen, ook al ben je alleen maar de hele dag aan het praten en nadenken over allerlei dingen."

"Maar als je racet en veel reist, heb je voldoende rust nodig. Goed slapen en ervoor zorgen dat je op tijd op je bestemming aankomt, zijn belangrijk. Veel mensen reizen bijvoorbeeld pas heel laat naar een locatie. Zelf vertrek ik liever zo vroeg mogelijk. Iedereen heeft uiteindelijk zijn eigen manier om daarmee om te gaan."

Trends herkennen

Norris geeft toe dat hij zelf niet zozeer obsessief bezig is met zijn 'statistieken' wat betreft slaap en herstel. Hij wijst namelijk naar zijn trainer, die over al zijn WHOOP-gegevens - een fitness tracker - beschikt. 

"Doordat hij toegang heeft, kan hij alles zien", zegt Norris. "Het is eigenlijk alsof ik een enkelband draag. Hij kan natuurlijk niet zien waar ik naartoe ga, maar hij kan wel zien hoe goed ik slaap en allerlei andere zaken in de gaten houden."

"In het verleden zag je hier bijvoorbeeld dat mijn hartslagvariabiliteit daalde en mijn hartslag omhoogging. Je kunt ook gegevens van voorgaande jaren gebruiken om bepaalde trends te herkennen, bijvoorbeeld of ik ziek dreig te worden, of mijn temperatuur verhoogd is en allerlei andere dingen."

"Normaal gesproken gebruik ik het vooral om mijn slaap en herstel bij te houden. Zo kan ik zien hoe goed ik slaap, hoe mijn herstel verloopt en of ik overdag misschien een dutje nodig heb. Maar ik gebruik het ook om gezondheidstrends te volgen en te kijken hoe mijn lichaam presteert en herstelt. Het is dus belangrijk voor me", stelt de McLaren-coureur.

Niet vaak een groene score

Norris erkent dat het wel fijn is om wakker te worden en een groene score te zien, 'al gebeurt dat niet zo vaak'. "Ook voor het sporten vind ik het prettig. Als je de hele dag hebt gesport en vervolgens ziet hoeveel calorieën je hebt verbrand, zijn dat toch leuke dingen. Het is ook gewoon goed voor je mentale gesteldheid om dat soort resultaten te zien."

"Dus nee, ik ben er niet obsessief mee bezig, maar over het algemeen helpt het me zeker meer dan dat het me tegenwerkt", besluit hij.

Scoort Max Verstappen wederom een zege of podium? Dan scoor jij ook dik! Unibet keert liefst 50 x jouw inzet uit bij een podiumplaats van Verstappen, Kimi Antonelli of George Russell!

Voorwaarden van toepassing, alleen geldig voor spelers van 24 jaar en ouder. Wat kost gokken jou? Stop op tijd 18+.

Claim jouw bonus!

Praat mee!

Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!

+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda

We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.

F1-kalender 2026
Race Datum
mex GP Mexico-Stad 1 nov 2026
bra GP Brazilië 8 nov 2026
usa GP Las Vegas 22 nov 2026
qat GP Qatar 29 nov 2026
are GP Abu Dhabi 6 dec 2026
Volledige kalender
x
Overname Viaplay Dit verandert er voor de F1-fans