Er is al veel over gezegd en gesproken: de nieuwe krachtbron, en dan vooral de batterij, die vanaf dit jaar de helft van het motorvermogen moet geven. De auto's accelereren dit jaar sneller, maar het vermogen dat gegenereerd kan worden tijdens een ronde is niet genoeg om de auto's tijdens een volledige ronde te voorzien van dit extra vermogen. Het resultaat is een aparte manier van racen, waarbij de nadruk op batterijmanagement ligt.
De coureurs zijn er geen fan van. Het voelt volgens velen te kunstmatig aan, en wat is het nut van een Formule 1-auto die niet overal voluit kan gaan? Waar in Australië de zwaktes van de nieuwe reglementen sterk duidelijk werden, lijkt dat in China nog enigszins mee te vallen. Feilloos is het echter nog altijd niet.
En dat zal het volgens Oscar Piastri ook niet snel worden. Die reality check heeft hij inmiddels wel gekregen. In gesprek met diverse media, waaronder RacingNews365, deelt de Australiër zijn bevindingen.
"Ik denk dat het hier allemaal wat normaler is. De zogenaamde ‘super clipping’ is lang niet zo extreem als in Melbourne, maar sommige eigenaardigheden zijn er nog steeds. Ik denk dat veel mensen op vrijdag verrast werden door met name de grote stap in grip van de medium band naar de zachte band", begint Piastri.
Sneller is langzamer
Normaal gesproken zou een hogere bochtensnelheid moeten leiden tot snellere rondetijden, maar met de nieuwe reglementen ligt dat gek genoeg net even anders. "Daardoor gingen veel coureurs sneller door de bochten, maar hielden ze vervolgens niet genoeg batterij over voor het rechte stuk, waardoor ze al die tijd, en zelfs meer, weer verloren."
Het is dus aan de coureurs om uit te vinden hoeveel extra bochtensnelheid goed is voor de rondetijden, zonder dat het teveel wordt, waardoor een coureur uiteindelijk tijd gaat verliezen. Niet heel ideaal, vindt Piastri.
"Dat is natuurlijk onderdeel van een leerproces, maar het is wel een vrij pijnlijk leerproces. Hier is het in ieder geval beter. Ik denk dat Melbourne waarschijnlijk zo slecht was als het maar kan worden, maar sommige van die eigenaardigheden zullen voorlopig nog niet verdwijnen", aldus de pijnlijke conclusie van de Australiër.
Nieuw F1-seizoen, nieuwe kansen! Pakt Max Verstappen, George Russell of Kimi Antonelli een podiumplaats in China, dan pak je bij Unibet liefst 50 keer jouw inzet!
Voorwaarden van toepassing, alleen geldig voor spelers van 24 jaar en ouder. Wat kost gokken jou? Stop op tijd 18+.
Win 50 keer jouw inzet!Meest gelezen
In dit artikel











Praat mee!