Op de donderdag voor Zandvoort maakte Red Bull bekend dat Max Verstappen zijn contract heeft verlengd tot en met 2030. Daarmee komt een einde aan maanden van speculatie over een mogelijk vertrek van de viervoudig wereldkampioen, die nadrukkelijk in verband werd gebracht met zowel Mercedes als McLaren, en is de eerste helft van het Red Bull-rijdersduo voor volgend jaar compleet.
Naar een tweede rijder lijkt Red Bull ook niet ver te hoeven zoeken. Isack Hadjar miste weliswaar de Grand Prix van Nederland door een polsblessure, maar liet in de elf races daarvoor zien dat hij goed bij Red Bull past. Na een moeizame start met twee uitvalbeurten kwam de Fransman sterk terug door in zeven opeenvolgende Grands Prix punten te scoren. Bij Red Bull valt het zo aardig op zijn plek.
Waar de afgelopen jaren druk gezocht werd naar een geschikte tweede rijder, lijkt Red Bull in Hadjar eindelijk een coureur gevonden te hebben die precies doet wat het team van hem verwacht. Probleem opgelost, zou je zeggen, al is dat in de realiteit nét iets anders. De Red Bull-familie heeft nu namelijk te veel talent en te weinig stoeltjes om iedereen een plek te kunnen bieden. Dat luxeprobleem wordt vooral zichtbaar bij zusterteam Racing Bulls.
Meer dan genoeg, of te veel?
Op het moment is er geen vuiltje aan de lucht bij Racing Bulls. Arvid Lindblad en Liam Lawson presteren allebei sterk, met Lawson als de meer ervaren kracht en constante puntenpakker en Lindblad als debutant die meteen indruk maakt in zijn eerste seizoen. Beide heren presteren goed en rijden zich daarmee opnieuw in de kijker voor een stoeltje voor volgend jaar.
Daarin moeten ze echter wel rekening houden met concurrentie. De grootste dreiging voor het huidige rijdersduo lijkt afkomstig te zijn van Nikola Tsolov, de Bulgaar die op dit moment aan de leiding gaat in het Formule 2-kampioenschap. De Bulgaar maakt dit jaar indruk op Red Bull, en het team gaf hem recent dan ook de kans om een TPC-test af te werken bij Racing Bulls. Daar was Racing Bulls-teambaas Alan Permane wel te spreken over Tsolov. Hij is nog bezig met het behalen van een superlicentie, maar komt zo wel steeds dichterbij.
In eerste instantie leken die drie heren de kanshebbers te worden voor een stoeltje in 2028, maar in Zandvoort meldde een vierde naam zich. Yuki Tsunoda, reservecoureur voor Red Bull en Racing Bulls, viel in voor Lawson, die wegens de polsblessure van Hadjar door werd geschoven naar Red Bull. De Japanner kwalificeerde zich als twaalfde en eindigde de race als elfde, net buiten de punten maar voor teamgenoot Lindblad.
Voor iemand die acht maanden niet had geracet en nauwelijks kilometers had gemaakt in de 2026-auto, was het een sterke invalbeurt waarmee hij zichzelf weer even in de schijnwerpers reed. Het is nog maar de vraag of Racing Bulls hem serieus zal overwegen voor 2027, maar Tsunoda is wel een optie om rekening mee te houden, ook voor andere teams.
Zo bevindt de Red Bull-familie zich in een positie waar menig team jaloers op zou zijn. Bij Red Bull lijkt alles wel rond, ook voor 2027, maar de aanwas van nieuw talent zet men toch aan het denken voor het rijdersduo van Racing Bulls. Vier stoeltjes binnen de Red Bull-familie, maar meer dan genoeg coureurs om ze mee te vullen. Als je dan toch een probleem moet hebben, kan het maar beter een luxeprobleem als dit zijn.
Meest gelezen
In dit artikel
Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!
+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda
We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.











Praat mee!