2026 is nog maar net begonnen, maar het gaat toch al veel over de mogelijke verschuivingen op de transfermarkt. De toekomst van Max Verstappen speelt een grote rol, vooral omdat hij totaal niet geniet van het huidige reglement. Een vervroegd pensioen behoort nog tot de mogelijkheden.
En als Verstappen de F1 wel trouw blijft, hangt zijn toekomst bij Red Bull af van waar het team later dit jaar staat. De GP van Miami was een stap in de goede richting met de nieuwe updates. Toch werkt Red Bull wel aan een plan B, zo meldt de Italiaanse tak van Motorsport.com. Het team uit Milton Keynes zou namelijk interesse hebben in Oscar Piastri.
Makkelijk wordt het niet om Piastri eventueel los te weken bij McLaren. De Australiër zou sowieso aan het team gebonden zijn tot en met 2027, al leren ervaringen uit het verleden dat er veel mogelijk is als een coureur echt wil vertrekken. Manager én voormalig Red Bull-coureur Mark Webber zou op de achtergrond een rol spelen in het verkennen van alternatieve opties.
De interesse in Piastri is volgens de publicatie een herziening van de strategie van Red Bull. Helmut Marko had in het recente verleden de visie dat er een échte kopman moest zijn voor Red Bull, aangevuld met een intern talent. De line-up met Verstappen en Isack Hadjar past nog in dat patroon, maar Laurent Mekies zou een flexibele aanpak hanteren. De markt komt meer naar voren.
Al met al blijft het tot nu toe nog bij interesse op de achtergrond, ook omdat er natuurlijk nog geen concrete signalen zijn dat Verstappen vertrekt of stopt. Maar mocht er onverhoopt iets veranderen, heeft Red Bull al een plannetje klaar. Ook andere mogelijke kandidaten staan op de radar bij het team uit Milton Keynes.
Meest gelezen
In dit artikel
Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!
+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda
We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.











Praat mee!