Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden
Red Bull-Ford

Red Bull-motor overtreft verwachtingen: "Enorme complimenten voor iedereen!"

De eerste testweek van 2026 stond voor de Red Bull-familie voor een groot deel in het teken van het testen van de eerste, eigen ontwikkelde krachtbron. Racing Bulls-coureur Arvid Lindblad stelt nu dat er meer kilometers zijn verreden en data zijn vergaard dan werd verwacht.

Lindblad Barcelona
Artikel
Naar nieuwsoverzicht © Racing Bulls

Voorafgaand aan de eerste wintertestweek in Barcelona hing er één grote vraag boven het motorenproject van Red Bull: hoe zou de nieuwe krachtbron het ervan afbrengen achterin de Red Bull RB22 en de auto van zusterteam Racing Bulls? Dat lijkt allemaal vrij voorspoedig te zijn verlopen, want er werden heel veel kilometers afgelegd.

Voor Racing Bulls zit de eerste testweek van 2026 er al op, waarbij Liam Lawson en nieuweling Arvid Lindblad de auto donderdag deelden. De Racing Bulls-rookie blikt terug op zijn laatste testdag in de VCARB03 op het circuit van Barcelona. 

"Het was een goede dag. Het was maar een halve dag, maar het was goed. Het verliep niet helemaal vlekkeloos, maar over het algemeen hebben we het programma doorlopen en hebben we een aantal goede tests gedaan. We hebben veel geleerd, ook over de auto. Ik ben het team dankbaar voor deze test en ik kijk er nu natuurlijk naar uit om nog wat werk te verzetten voor Bahrein in de simulator, om dan over een paar weken weer op het circuit te zijn", zegt Lindblad tegenover F1.

'Dat is echt positief'

Zit het team dan nu op het punt waarop het had gehoopt te zijn wat betreft het aantal kilometers en de verzamelde data? "Wat betreft het aantal kilometers en zo, denk ik dat het beter was dan we hadden verwacht. Ik denk dat het altijd een onbekende factor is met een nieuwe krachtbron. 2014 was natuurlijk de laatste keer dat er een nieuwe krachtbron was, met een nieuw motorreglement."

"Dat was erg moeilijk voor het hele deelnemersveld. Enorme complimenten dus voor iedereen bij VCARB, Red Bull Powertrains en Ford, want het is heel goed gegaan. We hebben heel soepel gereden. Wat betreft het aantal kilometers en het verzamelen van data was het meer dan we hadden verwacht. Ik denk dat dat echt positief is."

Over ruim anderhalve week staat de volgende test op het programma, dan in Bahrein. Hoe ziet het proces voor Lindblad richting die periode eruit? "Ik denk dat het nu zaak is om de komende week hard te werken met het team. Ze zullen natuurlijk veel werk verzetten om de data door te nemen en te begrijpen wat we hebben geleerd. Ik probeer gewoon te helpen om de verbanden te leggen en de koers voor Bahrein definitief vast te stellen", zegt de jonge Brit tot slot.

Download met één druk op de knop de F1-kalender voor 2026 naar de agenda van jouw telefoon of laptop en mis geen seconde van het nieuwe F1-seizoen!

Download F1-kalender

Praat mee!

Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!

+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda

We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.

x
RBPT Red Bull-motor overtreft verwachtingen: "Enorme complimenten voor iedereen!"