De Grand Prix van Miami verliep zeer hoopgevend voor Red Bull. Max Verstappen eindigde weliswaar op de vijfde plaats na een spin bij de start; de snelheid zag er het gehele weekend zeer goed uit. Red Bull bleek in staat een groot deel van de balansproblemen op te lossen en Verstappen een stabiele auto te schenken.
De zogenaamde Macarena-wing sprong nog het meeste in het oog. Het gat tussen de beide flaps van de achtervleugel was bijzonder groot, wat meer topsnelheid moest opleveren. Volgens technisch directeur Pierre Waché kampte Red Bull in de ontwikkeling echter met problemen.
"Ik denk dat we er in november aan zijn begonnen", vertelt Waché tegenover Autosport. "We hebben geprobeerd het onderdeel in Bahrein te introduceren, en daarna in Melbourne. We hadden echter wat moeite om het werkend te krijgen."
"In Suzuka probeerden we het opnieuw, maar we hadden er veel moeite mee. Nu werkt het eindelijk. Het is een langdurig proces om dit type mechanisme te realiseren."
Waché legt uit waarom. "Dat komt doordat de tijd die je hebt om het te openen en te sluiten beperkt is. Bovendien is de afstand groter dan we gewend zijn. We hadden ook niet op alle problemen geanticipeerd, omdat het een nieuw systeem is."
"Misschien was dat onze eigen schuld, waardoor er zaken waren die we moesten herstellen. En dat herstel kost tijd, bovenop de normale ontwikkeling van de auto."
Ontvang 200 Free Spins én €30 aan Free Bets als je €10 inzet op Sport!
Voorwaarden van toepassing, alleen geldig voor spelers van 24 jaar en ouder. Wat kost gokken jou? Stop op tijd 18+.
Claim jouw bonus!Meest gelezen
In dit artikel
Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!
+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda
We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.











Praat mee!