In de Formule 1 wordt inmiddels alweer ruim twaalf jaar met hybride V6-motoren gereden. Waar het aandeel van de batterij eerst rond de twintig procent lag, is dit na de reglementswijzigingen van dit jaar gestegen naar 50 procent. Het heeft de nodige problemen en onvrede met zich meegebracht, waardoor de FIA druk bezig is om de reglementen 'beter' te maken voor de sport.
Daarnaast spreekt FIA-president Mohammed Ben Sulayem al enige tijd zijn wens uit voor de terugkeer van V8-motoren. Waar dit aanvankelijk vooral een wens leek te zijn, liet de Emirati een tijdje geleden weten dat de terugkeer van de V8 er hoe dan ook komt, in 2030 of 2031. Een opmerkelijke uitspraak, aangezien de huidige krachtbron pas enkele maanden in gebruik is en een aantal nieuwe partijen de sport is ingestapt vanwege de overgang naar deze specifieke krachtbron.
Een van die partijen is Ford, dat een intensieve samenwerking is aangegaan met Red Bull. Dat blijkt voorlopig een succes te zijn, want de DM01, zoals de krachtbron heet, lijkt allesbehalve onder te doen voor de concurrentie. Het vermoeden is dat de krachtbron van Red Bull en Ford alleen iets onderdoet voor de Mercedes HPP-krachtbron en sterker is dan de motoren van Ferrari, Audi en Honda.
Je zou dus kunnen verwachten dat het nieuws dat de V8 al binnen een paar jaar moet terugkeren met weinig enthousiasme is ontvangen door Ford. Niets is echter minder waar: Ford Racing-topman Mark Rushbrook geeft in gesprek met PlanetF1 namelijk aan dat de Amerikaanse leverancier openstaat voor een terugkeer van de V8.
"Zoals wij het als sport bekijken, zijn er veel stakeholders en die moeten allemaal hun mening kunnen geven, maar uiteindelijk moet iemand een beslissing nemen en de sport in een bepaalde richting sturen", begint Rushbrook. "We hebben met de FIA, met F1 en met de andere OEM's (oorspronkelijke fabrikanten) gedeeld waar wij als Ford Motor Company naar kijken. We hebben veel flexibiliteit in wat voor ons werkt."
Breed spectrum
Daarbij beroept Ford zich op de ervaring die het heeft met het bouwen van verschillende motoren, waaronder natuurlijk aangezogen V8-motoren. "Als je kijkt naar onze producten en de verschillende aandrijflijnen die we hebben, zie je een breed spectrum: veel voertuigen met puur verbrandingsmotoren, veel volledig elektrische voertuigen en alles daartussenin in de vorm van hybrides. Daardoor hebben we de mogelijkheid om iets in de Formule 1 te hebben dat relevant blijft voor ons."
"Daarnaast hebben we in ons geval, als je kijkt naar de andere motorsporten waarin we actief zijn, ook andere series met verschillende technische reglementen waarin we kunnen leren wat we nodig hebben. Dus de richting waarin de Formule 1 zich ontwikkelt, werkt voor ons."
Rushbrook weet dan ook niet of een grote koerswijziging in de Formule 1 de interesse van Ford in de sport een knauw zou kunnen geven: "Ik weet het eerlijk gezegd niet. Zoals ik zei: we verkopen nog steeds veel auto's met puur verbrandingsmotoren zonder elektrische component. Ik denk dat een natuurlijk aangezogen V8 met een kleine elektrische component passend zou zijn voor de sport. Daar zouden wij tevreden mee zijn", concludeert Rushbrook.
Valt er een doelpunt in de CL-finale, pak bij Unibet maar liefst 50x je inzet!
Voorwaarden van toepassing, alleen geldig voor spelers van 24 jaar en ouder. Wat kost gokken jou? Stop op tijd 18+.
Win 50 keer jouw inzet!Meest gelezen
In dit artikel
Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!
+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda
We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.













Praat mee!