Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden
George Russell

Russell wil niets weten van 'voorkeursbehandeling' Antonelli: "Ik ken de waarheid"

Door de aanzienlijke verschillen die de afgelopen tijd zijn ontstaan tussen Mercedes-coureurs Kimi Antonelli en George Russell, vragen velen zich af of Antonelli niet voorgetrokken wordt door het team. Daar wil Russell niets van weten.

Russell Antonelli Barcelona
Artikel
Naar nieuwsoverzicht © XPBimages

Mercedes begon het seizoen met uitstekende vooruitzichten. Na race één werd al duidelijk dat het team met een sterke auto en een uitstekend rijdersduo ver zou kunnen komen dit seizoen, en de voorsprong in beide kampioenschappen liet dan ook niet lang op zich wachten. 

Naarmate de eerste seizoenshelft vorderde, werden de verschillen echter steeds groter. Kimi Antonelli ligt, ondanks de nodige pech in Barcelona en Silverstone, nog steeds aan de leiding in het rijderskampioenschap. Voor George Russell gaat het echter van kwaad tot erger: op een overwinning in Oostenrijk na, gaat er vrijwel iedere race wel iets mis voor de Brit. Ook in België liepen de frustraties hoog op door een uitvalbeurt in de eerste ronde.

Toch gaat Russell niet mee in de berichten die stellen dat Antonelli een voorkeursbehandeling krijgt binnen het team. "Dat is gewoon onzin. Kimi krijgt geen voorkeursbehandeling. Ik ken de waarheid en ik weet hoezeer ik gewaardeerd wordt binnen het team. Toto (Wolff, teambaas, red.) heeft geen favoriet", wordt Russell geciteerd door Sky Sports DE. 

Russell blijft hopen

Zelf ziet hij geen gekke dingen in zijn relatie met zijn jongere teamgenoot. "Ik behandel Kimi dit jaar met hetzelfde respect waarmee ik hem vorig jaar ook behandelde, en datzelfde respect toonde ik ook aan Lewis Hamilton in de jaren daarvoor. Het maakt me niet uit of de coureur naast me in zijn eerste seizoen zit, of dat het een zevenvoudig wereldkampioen is."

Dat is volgens Russell ook belangrijk, gezien de strijd met de concurrentie dit seizoen alle kanten op kan gaan. "Ongeacht wie mijn teamgenoot is, ik deel de garage met hem, evenals de meetings met de engineers. Hij is degene die ik wil verslaan. Er zijn geen geheimen tussen ons. Die kunnen we ons als team ook niet veroorloven. Ieder weekend leren we weer zoveel over deze nieuwe generatie auto's. Als we die voor onszelf zouden houden, zou de concurrentie ons binnen de kortste keren inhalen." 

Hoewel hij in het rijderskampioenschap nog 50 punten achter Antonelli staat, geeft hij de hoop in de titelstrijd niet op. "Ik stond in zo'n beetje de helft van de races dit jaar op poleposition, al heb ik maar twee races kunnen winnen. Dat toont echter wel aan dat ik de snelheid heb om de titel te kunnen pakken."

Scoort Max Verstappen wederom een zege of podium? Dan scoor jij ook dik! Unibet keert liefst 50 x jouw inzet uit bij een podiumplaats van Verstappen, Kimi Antonelli of George Russell!

Voorwaarden van toepassing, alleen geldig voor spelers van 24 jaar en ouder. Wat kost gokken jou? Stop op tijd 18+.

Claim jouw bonus!

Praat mee!

Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!

+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda

We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.

F1-kalender 2026
Race Datum
usa GP Verenigde Staten 25 okt 2026
mex GP Mexico-Stad 1 nov 2026
bra GP Brazilië 8 nov 2026
usa GP Las Vegas 22 nov 2026
qat GP Qatar 29 nov 2026
are GP Abu Dhabi 6 dec 2026
Volledige kalender
x
Uitslag Tweede vrije training F1 GP Verenigde Staten 2026