Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden
George Russell

Schumacher merkt op: "Gespannen Russell speelt een spelletje"

George Russell leek de gedoodverfde favoriet te gaan worden dit seizoen, maar Kimi Antonelli staat na drie races verrassend bovenaan in het kampioenschap. Ralf Schumacher ziet dat het niet helemaal lekker loopt bij de Brit, al heeft de nervositeit van Russell wel een hele andere reden volgens de Duitser.

Russell Japan
Artikel
Naar nieuwsoverzicht © XPBimages

George Russell leek de grote favoriet te worden in de strijd om de titel in 2026. Hij pakte in Australië meteen de eerste overwinning van het seizoen en zette zo de toon voor wat een succesvol seizoen kan worden. Daarna gebeurde echter iets opmerkelijks, want in China en Japan schreef zijn jongere teamgenoot, Kimi Antonelli, de zeges op zijn naam. 

Niemand had dat echt aan zien komen, omdat Antonelli pas in zijn tweede Formule 1-jaar zit. Toch ziet Ralf Schumacher ook de nodige scheurtjes in het voorkomen van Russell, legt hij uit in de Backstage Boxengasse-podcast. "Ik vind niet dat Russell wat zijn persoonlijkheid betreft erg authentiek is. Ik denk dat hij veel vastberadener is dan hij laat merken."

"Ik denk dat hij een bepaald spelletje speelt, en dat merk je ook aan zijn boordradio's. Als de emoties er dan al uitkomen, moeten ze er ook echt uit. In de auto heeft hij daar minder controle over dan daarbuiten." 

Het is immers niet de ideale situatie waar Russell op hoopte. "Natuurlijk baalt hij daarvan. Hij denkt natuurlijk dat dit zijn jaar moet worden, want Mercedes is super. Maar dan komt zijn jongere teamgenoot er ineens aan, die het hem op de een of andere manier moeilijk maakt. Dat laat wel wat zien, dat hij op dit moment waarschijnlijk niet zo goed is als hij zou moeten zijn. Dat is voor de buitenwereld heel duidelijk."

"Ik bedoel, er is nu iemand die pas in zijn tweede jaar in de Formule 1 zit, en nog zoveel potentie heeft voor de toekomst. Aan de andere kant heb je dan George Russell, die voor zijn toekomst ook nog moest wachten tot Max Verstappen definitief het besluit had genomen niet naar Mercedes te gaan. Dat was de eerste tegenslag, en dat hij niet goed genoeg is, is de tweede." 

'Die zelfverzekerdheid komt niet altijd aardig over'

Volgens Schumacher is dat de frustratie die nu steeds duidelijker ontstaat bij Russell. "Je kan dat ook wel zien aan hem, denk ik. Als ik nu zijn manager zou zijn geweest, zou ik het wat rustiger aan doen. Hij is nogal gespannen, ook in zijn uitspraken."

Het nonchalante maakt nu dan ook plaats voor de spanning en worsteling. "Het is een beetje zijn hele persoonlijkheid. Er was een tijd waarin men hem vertelde dat hij zich niet zo netjes moest kleden, omdat hij te conservatief overkwam. Inmiddels is dat karakter wel veranderd in een soort zelfverzekerdheid, maar dat komt naar mijn mening niet altijd even aardig over."

"Maar aan de andere kant is dat ook weer iets waarbij je merkt dat hij niet helemaal zichzelf is. Hij probeert een rol te spelen die niet bij hem past. Ik heb een hele belangrijke les geleerd van Norbert Haug: je kan van alles doen in het leven, en soms zelfs een klootzak zijn. Maar zorg er wel voor dat mensen het kunnen begrijpen. Als je niet authentiek bent, speel je altijd een rol. Op de lange termijn gelooft niemand dat. Dat gevoel krijg ik bij hem ook een beetje, eerlijk gezegd." 

Praat mee!

Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!

+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda

We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.

F1-kalender 2026
Race Datum
usa GP Miami 3 mei 2026
can GP Canada 24 mei 2026
mco GP Monaco 7 jun 2026
esp GP Barcelona 14 jun 2026
aut GP Oostenrijk 28 jun 2026
gbr GP Groot-Brittannië 5 jul 2026
Volledige kalender
x
2026 'Verstappen raakt opnieuw rechterhand kwijt bij Red Bull'