George Russell had ongetwijfeld op een betere start van 2026 gehoopt. De Mercedes-coureur pakte de zege in Australië, maar raakte daarna de grip op teamgenoot Kimi Antonelli kwijt. Antonelli won namelijk in China, Japan en Miami, waardoor hij de leiding in de WK-stand in handen heeft. Ook binnen Mercedes maakt hij steeds meer indruk.
De GP van Miami was misschien nog het pijnlijkst voor Russell, omdat hij met heel veel moeite als vierde over de streep kwam. Zodoende staat Russell nu al twintig punten achter Antonelli. Ralf Schumacher heeft een waarschuwing voor hem in huis.
"Ik moet heel eerlijk zeggen: Antonelli heeft Russell in Miami compleet gedeclasseerd", vertelt Schumacher in de podcast Backstage Boxengasse. "Dat is gewoon zo. De verschillen waren enorm, ook wat betreft de rondetijden. Hij reed echt in een andere wereld met die Mercedes. Dat is zonder twijfel een pijnlijke afstraffing voor Russell."
Dynamiek binnen Mercedes
Schumacher wijst op de dynamiek binnen Mercedes. "Voor Toto Wolff is de situatie perfect, omdat hij nu zijn nummer één heeft. Zijn nummer één die om het wereldkampioenschap kan strijden en Russell die de punten kan verzamelen. Zo ziet het er op dit moment uit. En nu gaat er ook iets gebeuren binnen het team: men zal steeds meer naar Antonelli gaan luisteren."
"Bovendien heeft hij met zijn race-engineer natuurlijk een enorme invloed op alles. Het wordt interessant voor Russell of hij het tij nog kan keren. Ik denk dat het lastig voor hem wordt. Als het zo doorgaat, zit hij binnen de kortste keren in de rol van tweede rijder, net als Valtteri Bottas destijds."
De Duitser vraagt zich af wat er misgaat. "Russell is een super F1-coureur en heeft met zijn ervaring ook goede kansen om mee te strijden om het wereldkampioenschap. Toch merk je dat het niet meer zo soepel loopt en dat hij aan zichzelf twijfelt. Zijn teamgenoot is momenteel sneller en hijzelf verkrampt. De situatie doet me denken aan Oscar Piastri vorig jaar. De vraag is nu hoe lang Russell nodig heeft om weer uit deze situatie te komen."
Misschien is zijn houding een reden, denkt Schumacher. "Vanuit mijn oogpunt is Russell niet authentiek. George speelt een bepaald spelletje met die typisch Britse beleefdheid van hem. En op dit moment keert zich dat een beetje tegen hem, voor als je niet bent wie je werkelijk bent."
"Ik vind dat het hem goed zou doen om zich eens wat menselijker te uiten. Hij kan de situatie gerust eens eerlijk benoemen; iedereen ziet van de buitenkant immers ook dat het momenteel niet lekker loopt. Desondanks: het seizoen is nog lang, alles kan nog veranderen."
Speel mee met de gratis voorspelgame van het WK-voetbal en win tot 10.000 euro!
Voorwaarden van toepassing, alleen geldig voor spelers van 24 jaar en ouder. Wat kost gokken jou? Stop op tijd 18+.
Speel mee met de WK-voorspelgame!Meest gelezen
In dit artikel
Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!
+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda
We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.












Praat mee!