Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden
Yuki Tsunoda

Tsunoda totaal verrast door uitschakeling: "Het is heel raar"

Het lukte Yuki Tsunoda wederom niet om Q3 te halen tijdens de kwalificatie voor de GP van Nederland. De Japanner snapt er zelf helemaal niets van, want hij voelde zich beter in de RB21 dan de afgelopen weekenden.

Tsunoda Zandvoort Sat
Artikel
Naar nieuwsoverzicht © XPBimages

Yuki Tsunoda leek tijdens de Grand Prix van Hongarije eindelijk dichter in de buurt van Max Verstappen te zitten. Daar was het verschil in Q1 'maar' anderhalve tiende van een seconde. Toch kwam hij toen niet verder dan P16. Op Zandvoort wist hij opnieuw niet bij de beste tien in de kwalificatie te zitten, maar zijn P12 was in ieder geval een verbetering ten opzichte van zijn startpositie in de vorige race. 

Het gat met Max Verstappen was echter weer sterk gegroeid. De Japanner gaf een halve seconde toe op zijn teamgenoot, die zelf knap derde werd in de kwalificatie. Daarnaast eindigde Tsunoda achter Racing Bulls-coureurs Isack Hadjar (P4) en Liam Lawson (P8). De uitschakeling in Q2 kwam voor Tsunoda dan ook als een complete verrassing, zo laat hij weten aan diverse media, waaronder RacingNews365.

"Ik had er meer van verwacht. Het vertrouwen in de wagen was eigenlijk best wel goed. Ik kon de wagen beter besturen dan in alle voorgaande Grands Prix. Dus mijn gevoel komt om eerlijk te zijn niet overeen met de rondetijden die ik reed", zo verklaart Tsunoda. 

"Het is heel raar. Ik maakte ook geen fouten. En ik werkte heel hard om in iedere bocht steeds meer tijd te winnen. Ik ben het hele weekend sterker geworden en heb veel overleg gehad met mijn engineers. Daar ben ik erg blij mee, maar er is niets van terug te zien in de tijd die ik wist te winnen tijdens de kwalificatie. Ik weet het niet."

Ook het grotere verschil met Verstappen komt als een verrassing voor Tsunoda: "Ik was behoorlijk competitief vergeleken met Max (Verstappen) in de vrije trainingen. Er waren bochten waarin hij sneller was en er waren bochten waarin ik sneller was. Ik moet natuurlijk naar de data gaan kijken, maar het gevoel dat ik had en de rondetijden die ik reed kwamen niet met elkaar overeen."

Ontvang 200 Free Spins én €30 aan Free Bets als je €10 inzet op Sport!

Voorwaarden van toepassing, alleen geldig voor spelers van 24 jaar en ouder. Wat kost gokken jou? Stop op tijd 18+.

Claim jouw bonus!

Praat mee!

Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!

+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda

We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.

F1-kalender 2026
Race Datum
usa GP Miami 3 mei 2026
can GP Canada 24 mei 2026
mco GP Monaco 7 jun 2026
esp GP Barcelona 14 jun 2026
aut GP Oostenrijk 28 jun 2026
gbr GP Groot-Brittannië 5 jul 2026
Volledige kalender
x
Red Bull-boost? Red Bull-testcoureur beoordeelt updates voor Verstappen: "Geloof van wel"