Na een uitstekend weekend voor Collin Veijer in Jerez, waar hij zijn eerste Moto2-pole pakte en het weekend afsloot met poleposition, was de concurrentie in Frankrijk een stuk sterker. De rijder uit Staphorst moest in de kwalificatie genoegen nemen met P10, al was dat resultaat niet zo teleurstellend als het lijkt. Hij stond namelijk maar tweeënhalve tiende achter de polesitter en toonde dus aan dat hij de snelheid wel had.
De race begon op een baan die door de wedstrijdleiding als nat bestempeld werd, maar daar hadden de rijders gelukkig geen last van bij de start. Toch kende Veijer een lastige start, waarbij hij terugviel naar P13. Landgenoot Zonta van den Goorbergh kwam vanaf P18 wel prima weg, maar viel na een paar ronden toch terug naar P20. Veijer had tussendoor ook iets meegemaakt, want hij was teruggevallen naar P24.
Alles leek zonder grote problemen te verlopen, tot er ineens met de rode vlag werd gezwaaid. Jorge Navarro kwam hard ten val op het rechte stuk. Hij kon gelukkig op eigen kracht weglopen, maar zijn motor moest nog van de baan gehaald worden. Zodoende kwam er een rode vlag.
Voor Veijer kwam dat toevallig goed uit: omdat er nog geen drie volledige ronden waren gereden voordat er met de rode vlag werd gezwaaid, werd de startgrid gebruikt voor de herstart. Zo stond hij dus niet op P24, maar op P10. Door het oponthoud werd de race ingekort naar negen ronden.
Veijer kon bij de start niet profiteren en viel meteen terug naar P12. Hij leek de snelheid niet te hebben om nog naar voren te rijden en moest hard verdedigen, tot het na een paar ronden misging. Veijer crashte, tegelijk met Daniel Muñoz, en zo was het einde verhaal voor de Nederlander. Het incident wordt na de race nog bekeken en dus kunnen er nog consequenties aan hangen voor Veijer, maar zijn weekend eindigt in ieder geval met een DNF.
Voor Van den Goorbergh werd het na de herstart wel beter. Hij klom vanaf P18 nog op naar P13 en noteerde prima rondetijden in de slotfase van de race. Hij scoort daarmee zijn eerste punten van het jaar. De overwinning ging uiteindelijk naar Izan Guevara.
Ontvang het laatste F1-nieuws van RacingNews365 nu ook in je Google overzicht! Klik op onderstaande link en je ziet jouw favoriete F1-site nu nog vaker verschijnen. Zo mis je niets van het nieuws, analyses, interviews en scoops.
Volg RacingNews365 in GoogleMeest gelezen
In dit artikel
Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!
+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda
We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.











Praat mee!