Collin Veijer wist meer dan eens indruk te maken in zijn eerste jaar in de Moto2, maar zijn debuutseizoen in de opstapklasse was allesbehalve makkelijk. Door een armbreuk moest hij twee raceweekenden missen, maar met name de tegenslagen binnen de familie maakten het een lastig jaar voor de rijder uit Staphorst.
Door het verlies van zijn pas zevenjarige neefje Sid zag de wereld er in januari ineens een stuk somberder uit. Zo'n negen maanden later volgde een volgend verlies, toen zijn nichtje stil geboren werd. Het was een moeilijke periode voor de familie Veijer, waarin iedereen op zoek moest naar manieren om het grote verlies te verwerken.
Dat gaat logischerwijs niet zonder slag of stoot, maar voor Collin Veijer maakte dat zijn podiumplek in Portimão wel een stuk mooier. "Toen ik over de finish kwam, was dat het eerste wat door mij heen ging. Hoe zwaar het allemaal is geweest voor de familie en met name voor mijn oom en tante en mijn neefjes", vertelt hij tegenover De Telegraaf.
"Weet je, ik denk dat weinig mensen zich kunnen indenken waar mijn familie doorheen is gegaan. Maar ik vind het razendknap om te zien hoe iedereen op zijn of haar manier de draad weer probeert op te pakken. Je kunt niet stoppen met werken of leven. Als familie komen wij hier sterker uit. Zo heb ik ook zo hard mogelijk gewerkt om er bovenop te komen na alles wat er is gebeurd. Dat podium was een bevestiging dat ik goed bezig was."
Grote doelen
Met goed bezig zijn hoopt Veijer komend seizoen nog even door te kunnen gaan, nu het nieuwe Moto2-seizoen op het punt van beginnen staat. Dat doet hij nu met een andere aanpak. "Voor mijn gevoel is er veel veranderd bij mij, na het overlijden van Sid. Tijdens mijn blessure tijdens het seizoen, waardoor ik er vier weken uitlag, heb ik veel nagedacht. Eigenlijk is daarna de knop omgegaan en werden de prestaties steeds beter."
"Als je ziet hoe ik er mentaal bovenop ben gekomen, dan gaat het mij zeker helpen om met tegenslagen om te gaan. Hiervoor kon ik echt dagenlang chagrijnig zijn na een moeilijk weekend en bleef ik te lang in die teleurstelling hangen. Dat is nu zeker anders en dat is de positieve draai die ik eraan kan geven."
De voorbereiding verloopt deze keer in ieder geval iets voorspoediger. "Vorig seizoen heb ik in de winter weinig kunnen trainen en was ik meer met de privésituatie bezig. Fysiek had ik niet zozeer een achterstand, maar mentaal wel. Ik voel me nu veel meer ready dan een jaar geleden."
De rijder uit Staphorst heeft dan ook een duidelijk doel voor ogen. "Eén van de doelen komend seizoen is dat ik vaker op het podium wil staan. Dat moet voor mijn gevoel absoluut mogelijk zijn, zeker nu mijn voorbereiding veel beter is geweest. Ik denk dat ik tijdens races nu veel rustiger blijf. Dat was niet mijn sterkste punt in het verleden, ik kon weleens wat opvliegerig zijn. En dan ga je jezelf gek maken."
Wie weet kan hij dan voor 2027 voor het maximaal haalbare gaan: "Als ik heel goed presteer, bestaat er altijd een kans dat ik in 2027 in de MotoGP rijd. Wie weet. Op voorhand ben ik tevreden als we komend jaar in de top-8 van het kampioenschap staan. Ik heb er in ieder geval enorm veel zin in. En dat was vorig jaar wel een beetje anders."
Zet de F1-kalender met één druk op de knop in jouw agenda en mis geen seconde van het nieuwe F1-seizoen
Download de F1-kalenderMeest gelezen
In dit artikel









Praat mee!