Om 06:00 uur Nederlandse tijd stond de tweede vrije training voor de Grand Prix van Australië op het programma. Lando Norris was eerder op de dag de snelste in de eerste oefensessie, voor Carlos Sainz en Charles Leclerc. Max Verstappen eindigde op de vijfde plaats, met teamgenoot Liam Lawson op de zestiende positie.
Zodra de lichten op groen sprongen, was het druk op de baan. De meeste coureurs reden naar buiten op de mediums, met Norris die direct naar de snelste tijd vloog. Verstappen kende een momentje in de eerste bocht en kwam zo acht tienden tekort. Later zou de wereldkampioen wel verbeteren, maar het was nog even niet genoeg om in de buurt te komen van Norris.
Sainz slaagde wel in die opzet door maar liefst drie tienden harder te gaan. De echte snelheid van ieder team blijft nog afwachten, maar de voortekenen bij Williams zijn zeer gunstig. Teamgenoot Alex Albon stond er ook lekker bij, al maakte Leclerc nog even indruk door op de mediums een halve seconde onder de tijd van Sainz te duiken.
Softs
Toen moesten de runs op softs echter nog volgen. Lawson maakte geen indruk in zijn Red Bull, Yuki Tsunoda deed dat wel voor zusterteam Racing Bulls. De Japanner stond eventjes op de eerste plaats, waarna Norris liet zien dat het een klapje sneller kon. Het was echter niet genoeg om bovenaan te eindigen, want Leclerc en Oscar Piastri troefden Norris af. Ferrari mengde zich dus ook nadrukkelijk in de debatten door de tweede oefensessie als snelste af te sluiten.
Verstappen kwam niet in de buurt van zijn concurrenten. De Nederlander bleef zoekende in zijn Red Bull en moest al glibberend en glijdend zijn eerste poging op de zachte band afbreken. Ook de herkansingen verliepen niet echt overtuigend, aangezien Verstappen na drie pogingen niet verder kwam dan de zevende plaats. Red Bull heeft nog veel werk te verrichten voor de kwalificatie.
In de slotfase werden met name longruns afgewerkt door de verschillende teams. McLaren zag er op het oog weer sterk en stabiel uit, terwijl Verstappen langdurig in de pitstraat bleef staan. Pas tien minuten voor het einde kwam hij naar buiten, dus ook op dat vlak liep de 27-jarige Nederlander wat kostbare minuten aan rijtijd mis. Gaat het zaterdag beter? Dan staan vanaf 02:30 uur en 06:00 uur de derde vrije training en de kwalificatie op het programma.
Download met één druk op de knop de F1-kalender voor 2026 naar de agenda van jouw telefoon of laptop en mis geen seconde van het nieuwe F1-seizoen!
Download F1-kalenderMeest gelezen
In dit artikel









Praat mee!