Max Verstappen woont sinds eind 2015 in Monaco en kent de straten van het prinsdom inmiddels van binnen en buiten. De GP van Monaco kan dan ook als een tweede (of derde) thuisrace gezien worden voor de Nederlander. Ook is Verstappen hier in het verleden wisselend succesvol geweest. Hij kende een aantal vrij dramatische weekenden op het stratencircuit, maar wist de prestigieuze race ook al twee keer te winnen.
De vraag is of hij de GP van Monaco ook als een extra speciaal evenement ziet, omdat het dicht bij huis is en het een belangrijke reputatie heeft. Daarop reageert de Nederlander vrij koeltjes: "Mij maakt het niet zoveel uit. Ik zie de race vooral als een waar je 25 punten kunt halen, zeker ook omdat ik hem al eens gewonnen heb. Ik kan me voorstellen dat wanneer je hem voor het eerst wint, het wel een hele mooie is", vertelt Verstappen tegen diverse media, waaronder RacingNews365.
Wanneer Verstappen de komende dagen over het circuit raast, komt hij ook praktisch gezien naast zijn woning gereden. Wanneer het gevraagd wordt of hij nog even de tijd neemt om richting zijn woning te zwaaien tijdens het racen zegt hij "Weet in niet, daar heb ik nog niet over nagedacht".
Toch kan hij het niet laten om een grapje over deze bijzondere situatie te maken: "Hopelijk parkeer ik hem daar niet aan de andere kant in de muur. Dan ben ik wel zo thuis."
Kwalificeren in zijn achtertuin
Waar veel coureur de GP van Monaco, en dan vooral de kwalificatie, als één van de hoogtepunten van het jaar ziet, laat het Max een beetje koud, ook al is het praktisch gezien een race in zijn achtertuin: "Ik ben sowieso geen fan van de stratencircuits. Op dat gebied zal het nooit in de buurt komen (van de Nordschleife, red.). De kwalificatie is natuurlijk wel het hoogtepunt van het weekend.
Daarnaast is het circuit er ook een waar de coureur eindelijk weer het verschil kan maken, omdat de management van de energie hier niet echt van toepassing is. Toch is de viervoudig wereldkampioen nog niet helemaal zeker welke positieve invloed hij op het resultaat kan hebben: "Als je je comfortabel voelt in de auto, dan natuurlijk wel. Maar ik weet nog niet op ik dat hier zal zijn", eindigt Verstappen.
Wie schittert er in de straten van Monaco? Kan Max Verstappen weer een podiumplaats behalen en schitteren Charles Leclerc en Kimi Antonelli?
Unibet keert liefst 50 x jouw inzet uit bij een podiumplaats van Max, Kimi of Charles!
Voorwaarden van toepassing, alleen geldig voor spelers van 24 jaar en ouder. Wat kost gokken jou? Stop op tijd 18+.
Win 50x jouw inzetMeest gelezen
In dit artikel
Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!
+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda
We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.












Praat mee!