De beide Mercedessen vielen vooraan weg in de Grand Prix van Italië van afgelopen weekend. Normaal gesproken is Max Verstappen dan de lachende derde, maar het liep op Monza anders. Héél anders.
"In elke normale race van 2020 had Max Verstappen daarna (na het wegvallen van de Mercedessen, red.) de race gewoon naar zich toe getrokken, waarbij zijn voorsprong groot genoeg zou zijn geweest om een veilige pitstop voor de snelste raceronde te maken", zo redeneert voormalig Formule 1-coureur Jolyon Palmer in zijn column voor de BBC.
"Red Bull kon de snelheid echter niet vinden en na een slechte start van Verstappen kwam hij vast te zitten in het middenveld, om vervolgens na een touche met Sergio Perez ook nog eens uit te vallen."
Het was dus niet Verstappen die profiteerde. Het was ook niet die andere Red Bull en het waren ook niet de Ferrari's. Het waren de jonge jongens die altijd al fel met elkaar in gevecht waren in het middenveld die zichzelf in een nieuwe positie bevonden: "Het maakte duidelijk dat tot aan de GP van Italië we een seizoen hebben gezien met relatief weinig actie."
Tom Coronel gaat in de nieuwste RacingNews365-podcast op nog veel meer onderwerpen in, zoals de aanstaande Toscaanse Grand Prix, maar ook het falen van Ferrari. Beluister de podcast, met host Thomas van Groningen en autocoureur Tom Coronel, hieronder.