De kwalificatie begint rustig als alleen de Haas-coureurs zich op de baan melden. Mick Schumacher gebruikt die ruimte om de eerste tijd op de klokken te brengen, Nikita Mazepin om voor de zoveelste keer dit weekend te spinnen. Als de rookwolken van het tweetal zijn opgetrokken zetten de toppers aan. Sergio Perez heeft in Q1 één Mercedes te pakken, namelijk die van Valtteri Bottas, Max Verstappen klopt ook Lewis Hamilton en ieder ander in dat eerste kwalificatiedeel.
Met afstand de grootste verrassing is Yuki Tsunoda, die achter Verstappen knap de tweede positie inneemt. Verrassen kunnen de afvallers niet: Esteban Ocon, Nicholas Latifi, Sebastian Vettel, Schumacher en Mazepin. Met name voor Vettel is dat zeer pijnlijk, hij kwam immers naar Aston Martin om de ellende bij Ferrari te vergeten. Echter, het feit dat enkele coureurs mogelijk hun tijden verbeterden onder geel vanwege wéér een spin van Mazepin, is reden voor een onderzoek.
De teams van Red Bull, Mercedes en McLaren beginnen Q2 vervolgens op de medium band in een poging de wedstrijd ook op die compound te starten. Daarop draait Hamilton de rollen om door Verstappen met twee tienden te pakken. De Red Bull-coureur blijft Bottas wel voor en handhaaft zich met die tijd tot het einde van Q2 in de top tien. Hij start dus op de medium banden.
Perez moet een tweede run doen op medium banden, omdat zijn eerste tijd hem wordt ontnomen vanwege track limits. Daarop slaat hij de plank mis als hij niet verder komt dan P11. Max Verstappen meldt zich nog op zachte banden op de baan, maar hoeft zijn tijd niet te verbeteren. Op de zachte banden zijn Carlos Sainz en Charles Leclerc namens Ferrari het allersnelst. Afvallers heten George Russell, Kimi Raikkonen, Yuki Tsunoda, Antonio Giovinazzi en dus Perez.
In Q3 laten Verstappen en Hamilton zien zeer aan elkaar gewaagd te zijn. Verstappen pakt in de eerste run een minimale marge van 0,023 seconde, de sterk opererende Pierre Gasly pakt P3. In die allesbeslissende tweede run zet Verstappen nog iets meer aan en breidt hij zijn voorsprong uit tot bijna vier tienden! De tweede plaats is voor Hamilton, de tweede rij wordt bezet door Valtteri Bottas en Charles Leclerc.
Nieuwe welkomstbonus: speel €10, krijg €30 Free Bets + 200 Free Spins!
Voorwaarden van toepassing, alleen geldig voor spelers van 24 jaar en ouder. Wat kost gokken jou? Stop op tijd 18+.
Claim jouw bonus!Meest gelezen
In dit artikel
Formule 1 GP Bahrein 2021 RN365 Nieuwsdossier
 
                 
                                    
 
     
							
     
					 
	




















 
														
     
                         
														
     
                         
														
     
                         
														
     
														
     
                         
														
     
                                             
                                             
                                             
                                             
                                             
                                             Alexander
							Albon
							Alexander
							Albon
						 Nico
							Hulkenberg
							Nico
							Hulkenberg
						 Carlos
							Sainz
							Carlos
							Sainz
						 Lance
							Stroll
							Lance
							Stroll
						 Esteban
							Ocon
							Esteban
							Ocon
						 Yuki
							Tsunoda
							Yuki
							Tsunoda
						 
		 
	 
                     
                     
                     
                     
                    
Praat mee!