Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden
Max Verstappen

Verstappen met grote glimlach door GT-uitdaging: "Elke ronde vol gas"

Het GP-weekend in Japan was in volle gang, maar dat nam niet weg dat Max Verstappen nog wel even wilde nagenieten van zijn uitstapje naar de NLS. Daar genoot hij duidelijk wél van het racen.

Verstappen NLS2
Artikel
Naar nieuwsoverzicht © Red Bull Content Pool

Max Verstappen zal het de komende weken wat rustiger aan kunnen doen. Met de nadruk op kunnen, want hem kennende zal hij de tijd tot de GP van Miami invullen met een aantal raceactiviteiten. Immers, in zijn enige vrije week sinds het begin van het seizoen was hij op de Nordschleife te vinden voor race 2 in het NLS-kampioenschap.

Hij wist samen met Daniel Juncadella en Jules Gounon de vier uur durende race te winnen, ware het niet dat het team werd gediskwalificeerd omdat het een set banden teveel had gebruikt. Ondanks die teleurstelling, kijkt de Nederlander in gesprek met Viaplay met brede glimlach terug op het weekend in Duitsland. 

"Het was heel goed. Heel leuk die eerste stint. Eigenlijk elke ronde vol gas, bijna tegen elkaar aan, auto's inhalen en uiteindelijk, net voordat we de pits in moesten, kwam die inhaalactie natuurlijk goed uit. Die Audi liep ook wat harder op het rechte stuk, dus ik moest hem het hele rechte stuk sidedraften tot de pits. Dus ja, het was wel spannend. Leuk. Veel plezier voor mij."

De komende weken

Vooral het gevecht met Audi-coureur Christopher Haase was er een om de vinger bij af te likken. Verstappen wist zijn Duitse concurrent vlak voor de eerste pitstop nog in te halen: "Als die kans er is, dan ga je daar natuurlijk voor. En die kans kwam er. Die hele eerste stint zaten we gewoon heel dicht bij elkaar. Dan, op het laatste moment, krijg je die kans. Dus dat was prima."

Een ander hoogtepunt waar Verstappen nog op terugblikt is de driedubbele inhaalactie op een groep achterblijvers. Hij wist zich daarbij tussen twee andere auto's in te wurmen, en dat in een bocht: "Je moet even inschatten wat er gebeurt. Ik remde ook eerst af om te kijken wat ze zouden doen, maar ze hielden gewoon allebei hun lijn. Dus dan kan je weer gas geven."

Vervolgens wordt hem nog gevraagd of hij in de april-pauze nog vaker op de Nordschleife zal verschijnen. "NLS3 sowieso niet, omdat het team dan in Paul Ricard zit voor hun eerste race. Maar misschien de qualifyers (voor de 24u van de Nürburgring) wel. Op dit moment kan alleen Lucas Auer die rijden. Dani en Jules niet. Dus alleen Lucas zit daar in de auto. Dan is het wel handig als er nog iemand bij komt."

Ook interessant:

Max Verstappen liet na de GP van Japan weten dat hij zich over zijn F1-toekomst gaat beraden. Mike Hezemans, Ruud Dimmers en Joris Mosterdijk bespreken het uitgebreid in een gloednieuwe aflevering van de RacingNews365 Formule 1-podcast!

Praat mee!

Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!

+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda

We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.

F1-kalender 2026
Race Datum
usa GP Miami 3 mei 2026
can GP Canada 24 mei 2026
mco GP Monaco 7 jun 2026
esp GP Barcelona 14 jun 2026
aut GP Oostenrijk 28 jun 2026
gbr GP Groot-Brittannië 5 jul 2026
Volledige kalender
x
Verstappen Red Bull reageert op vooruitzicht voor 'extra' updates