Voor sommigen werd de Grand Prix van Azerbeidzjan een weekend om nooit meer te vergeten, maar het raceweekend op het Baku City Circuit was er voor McLaren juist één om niet over naar huis te schrijven. Na een dramatische kwalificatie viel WK-leider Oscar Piastri al uit in de eerste ronde, terwijl teamgenoot Lando Norris niet verder kwam dan P7.
Jacques Villeneuve is uiterst kritisch op het rijdersduo van de Britse renstal in gesprek met OLGB. "Het was een zeer slechte vertoning, zowel van Piastri als van Norris. Piastri bracht het er het slechtst vanaf. Om de een of andere reden zat hij het hele weekend al op het randje. Zijn rijstijl zag er vrijdag al grillig uit, en daarna maakte hij die fout in de kwalificatie. Daarna volgden de valse start en de fout in de eerste ronde."
"Het was echt vreemd, want Piastri had zo'n grote voorsprong opgebouwd in het rijderskampioenschap. Maar we hebben al vaker gezien dat de coureur die wordt opgejaagd, de prooi in dit geval, te maken krijgt met veel meer druk."
Bubbel is gebarsten
Villeneuve vraagt zich dan ook hardop af wat voor gevolgen dit rampweekend verder nog gaat hebben voor Piastri. "Het blijft echter bizar dat dit weekend zo is gelopen, al verloor hij in vergelijking met Norris weinig punten. Maar als hij straks nog een keer zo'n weekend meemaakt, wordt de druk alleen maar groter. We zagen Piastri altijd als een koel, onaantastbaar blok, maar dat was in Baku duidelijk anders. Ik denk dat de bubbel een beetje gebarsten is."
"De vraag is alleen of dit eenmalig was. Iedereen kan natuurlijk een pechdag hebben, dan maakt het niet uit hoe goed je bent. Zelfs Max Verstappen heeft weleens weekenden gehad waarvan we dachten: 'Oké, dit was wel een beetje overdreven.'"
Toch komt ook McLaren-teamgenoot Norris er niet zonder kritiek vanaf, want Villeneuve was ook niet onder de indruk van de Brit. "Maar het merkwaardige is dat beide McLaren-coureurs dit keer tekortschoten, want Norris blonk ook niet echt uit. Hij heeft zijn auto weliswaar niet in de muur gezet, maar hij had toch minstens op P2 moeten kwalificeren."
Meest gelezen
In dit artikel
Praat mee!