Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden
Oscar Piastri

Villeneuve ontleedt verloren titelstrijd Piastri: "Dan gooi je het toch weg"

Oscar Piastri ging lange tijd comfortabel aan de leiding in het rijderskampioenschap, maar slaagde er uiteindelijk toch niet in zijn eerste titel te pakken. Jacques Villeneuve denkt dat het momentum te vroeg kwam voor de Australiër.

Piastri Qatar
Artikel
Naar nieuwsoverzicht © XPBimages

In de eerste seizoenshelft van 2025 leek er geen vuiltje aan de lucht te zijn voor Oscar Piastri. De McLaren-coureur beschikte over een sterke bolide en werkte een vrijwel foutloze eerste helft van het seizoen af. In Australië, de eerste race van het seizoen, ging het nog mis voor Piastri, maar daarna wist hij de stijgende lijn in te zetten.

Dat ging zelfs zo goed, dat hij voor de zomerstop met een comfortabele voorsprong aan de leiding ging in het rijderskampioenschap. Hij leek de titel zonder al te veel problemen te pakken, maar net op dat moment ging het mis. Vanaf Baku beleefde hij het ene na het andere teleurstellende raceweekend en zijn voorsprong werd na ieder weekend kleiner.

Zo verloor hij uiteindelijk de rijderstitel. Jacques Villeneuve wijst in gesprek met PokerScout aan waar dat volgens hem aan lag. "Het is lastig, want Oscar lag het grootste deel van het seizoen aan de leiding. Hij zat voortdurend in een opwaartse lijn, maar ik denk dat hij te vroeg in het seizoen al piekte. Het was het verkeerde moment om momentum te hebben, denk ik."

'Dan gooi je het toch weg'

Villeneuve wijst één race dan ook aan als kostbaar. "Baku heeft hem uiteindelijk veel gekost. Dat heeft hem wel beïnvloed. Hij was in de laatste twee races van het seizoen wel snel, maar het duurde even voordat hij dat momentum weer terug kon vinden. Dat was wel heel vreemd. En juist in die periode begon Norris weer echt gas te geven."

"Het is een lang seizoen, en als je dan zo lang aan de leiding ligt en je die grote voorsprong ook telkens in gedachten hebt, denk je al snel: 'Oké ik ben er, ik moet er gewoon voor zorgen dat ik geen fouten maak.' Maar dan gooi je het toch weg. Dat kan frustrerend zijn."

Toch maakt dat de Australiër lang niet kansloos voor de toekomst, aldus Villeneuve. "Hij weet dat hij snel kan rijden, dus als de auto het toelaat, zal hij vast nog een kans krijgen. Dat is echter het probleem met de komende reglementswijzigingen (vanaf 2026), want niemand weet welk team snel zal zijn. Het zou zomaar kunnen dat McLaren niet het snelste team is."

Download met één druk op de knop de F1-kalender voor 2026 naar de agenda van jouw telefoon of laptop en mis geen seconde van het nieuwe F1-seizoen!

Download F1-kalender

Praat mee!

Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!

+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda

We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.

Unibet
Coureur
Team
Odds
Wat kost gokken jou? Stop op tijd. 18+. Unibet Unibet
x
Verstappen Russell plaatst 'gouden standaard' Verstappen op voetstuk: "De enige op de grid"