Aan het begin van deze week is het nog heerlijk zomerweer in Nederland, met op de dinsdag lokaal zelfs temperaturen van 28 graden. Maar in de loop van de week is er een omslag te zien in het weerbeeld, waardoor het raceweekend op Circuit Zandvoort onder andere omstandigheden zal plaatsvinden. De temperatuur gaat namelijk geleidelijk omlaag en tijdens het raceweekend ligt die temperatuur nog maar op zo'n 20 graden.
De wind neemt in kracht toe en vooral in de kustgebieden, en dus ook in Zandvoort, kan het soms stevig doorwaaien. Het zal daardoor kouder aanvoelen en de coureurs zouden weleens last kunnen krijgen van een vrij krachtige zuidwestenwind. Het wordt niet alleen koeler, maar ook een stuk wisselvalliger. Een zuidwestelijke stroming brengt regelmatig gebieden met buien naar ons land. Ook tijdens het raceweekend zal het dus geregeld tot een bui komen en soms kan het tijdens deze buien ook flink doorregenen.
Naar verwachting wordt zaterdag de natste dag op het circuit. Het is echter lastig om ver van tevoren te zeggen wanneer de buien precies zullen passeren. Tussen de buien door is ook af en toe de zon te zien.
Ook interessant:
Na een veel te lange zomerstop gaan we komend weekend eindelijk weer racen in de Formule 1, en wel op Zandvoort voor de Grand Prix van Nederland! Max Verstappen moet echter hopen op een wonder, zo concluderen Tom Coronel, Mike Hezemans en Joris Mosterdijk in een gloednieuwe Formule 1-podcast van RacingNews365!
Meest gelezen
In dit artikel
Praat mee!