Na een forse vertraging betrad Williams woensdag het circuit van Silverstone met de nieuwe FW48. De eerste afbeelding van de bolide, ontwikkeld door het team van James Vowles, verduidelijkte meteen iets dat in de renders van de livery opzettelijk ontbrak.
Het gaat om het ontwerp van de ophangingssystemen, die in de renders volledig afwezig waren en dus niet duidelijk maakten of er een dubbel push rod-systeem of een gemengd systeem zou worden toegepast, namelijk pull rod voor en push rod achter.
Tot enige verrassing bleek dat Williams heeft gekozen voor pull rod vooraan, waarmee het zich onderscheidt van de meeste concurrenten die een dubbel push rod-systeem toepassen. De bovenste driehoek van de voorwielophanging is bovendien sterk hellend, wat een duidelijk anti-dive effect geeft.
Het gaat om een concept dat twee jaar geleden door Red Bull werd geïntroduceerd en dat McLaren in 2025 verder heeft doorgevoerd en versterkt.
Opvallende voorvleugel bij Williams
De voorvleugel is ook interessant, omdat het onderdeel meerdere elementen bevat om de luchtstroom aan de onderzijde van de vleugel af te buigen. Wat betreft de luchtinlaten en sidepods, oogt de FW48 verder als een vrij standaard auto. Het voornaamste doel lijkt in eerste instantie te zijn om veel kilometers te maken, mede om het verlies aan testkilometers in Barcelona deels goed te maken.
Het functioneren van de krachtbron, inclusief de definitieve validatie van onder meer de energieopslag, zal ongetwijfeld het grootste deel van het programma van Williams tijdens de eerste test in Bahrein uitmaken. De strijd tegen de klok om vóór Melbourne voldoende testkilometers en vooral bruikbare data te verzamelen, is begonnen.
Ontvang 200 Free Spins én €30 aan Free Bets als je €10 inzet op Sport!
Claim jouw bonusMeest gelezen
In dit artikel










Praat mee!