Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden
Toto Wolff

Wolff onthult: "Deelname Russell was toen onzeker"

George Russell wist de GP van Azerbeidzjan knap als tweede te finishen, en dat terwijl de Mercedes-coureur zich allesbehalve goed voelde in Baku. Teambaas Toto Wolff geeft aan in hoeverre het tot een eventuele vervanging van Russell kwam.

Russell race Baku
Artikel
Naar nieuwsoverzicht © XPBimages

George Russell voelde zich op donderdag in Baku al niet lekker, en daarom sloeg hij de mediadag over in de hoofdstad van Azerbeidzjan. Hij was ook niet voor de camera te vinden op vrijdag en sloeg zijn mediaverplichtingen op zaterdag eveneens over, vanwege zijn gezondheidssituatie.

De Brit kwam tijdens alle sessies wel gewoon in actie. Hij zette zijn Mercedes in de kwalificatie op P5 neer, achter zijn teamgenoot Kimi Antonelli, maar wist in de race drie posities goed te maken en eindigde zodoende als tweede. De vraag die echter boven de markt blijft hangen, is hoe slecht het echt met Russell ging.

Want hoe dichtbij kwam de situatie dat teambaas Toto Wolff reservecoureur Valtteri Bottas moest bellen om in te vallen? "Ja, het was behoorlijk slecht. Ik denk dat het vrijdag was. Het was nog onzeker in de ochtend en hij zei zelf: 'Ik weet niet zeker of ik het haal,'" vertelt Wolff bij Sky Sports F1.

"Toen knapte hij op de een of andere manier weer op, maar het ging 's nachts weer slechter, elke dag weer. Ik denk dat het een enorme inspanning voor hem was om überhaupt te rijden. En om dan ook nog zo te presteren, dat is mega."

Russell vertelt bij hetzelfde medium hoe hij zich tijdens de race voelde: "Het gaat vandaag iets beter. De afgelopen dagen waren behoorlijk zwaar. Gelukkig heb ik vannacht voor het eerst weer redelijk goed geslapen en voel ik me weer wat beter."

Praat mee!

x
Team Max! Verstappen ontvangt mooi compliment van lachende Russell