Hoewel de sprintrace op het Circuit of the Americas slechts 19 ronden duurde, wist Max Verstappen de race te winnen met een marge van bijna tien seconden op de nummer twee, Lewis Hamilton. Een sterk resultaat voor Mercedes, dat dit jaar niet altijd mee kan komen vooraan. Het gat naar Verstappen blijft echter groot.
Dat weet Toto Wolff maar al te goed. "Het was fijn dat we bij konden blijven in het begin, maar je verbruikt je banden natuurlijk wel als je zo lang achter iemand rijdt. En dan het tempo van Verstappen aan het einde... dat was natuurlijk van een heel ander niveau", zegt hij na de sprintrace bij Sky Deutschland. "Misschien zijn we iets beter dan we in eerste instantie hadden gedacht, maar over een hele race-afstand is Red Bull nog een klasse apart. Voor vijf, zes ronden was het nog leuk."
Met Hamilton en George Russell startend vóór Verstappen in de Grand Prix van de Verenigde Staten is er misschien nog een kleine kans voor Mercedes. Althans, op papier. Wolff: "Max komt van achteren en haalt ons vroeg of laat in. Als hij het tempo van de sprintrace vol kan houden, dan wordt het zeker een overwinning. Hij is hoe dan ook dé kandidaat voor de zege", aldus de Oostenrijkse teambaas.
Meest gelezen
In dit artikel
Formule 1 GP Verenigde Staten 2023 RN365 Nieuwsdossier
Praat mee!