Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden
Max Verstappen

Bearman staat perplex van Verstappen: "Beste coureur die we ooit hebben gezien!"

Max Verstappen kwam afgelopen weekend in actie op de Nordschleife. Oliver Bearman heeft erg van de plaatjes genoten.

Bearman Baku
Artikel
Naar nieuwsoverzicht © XPBimages

Racen zit in het bloed van Max Verstappen, zo bleek ook voorafgaand aan het Grand Prix-weekend in Azerbeidzjan. De 27-jarige Nederlander gebruikte zijn vrije weekend om zijn A-licentie voor de Nordschleife te behalen in een Porsche GT4. De licentie maakt het mogelijk voor Verstappen om in de toekomst aan de 24 uur van de Nurburgring deel te nemen. Het groene licht van Red Bull is al binnen.

Op de mediadag in Baku is het uitstapje van Verstappen natuurlijk ook onderwerp van gesprek. Oliver Bearman heeft bijvoorbeeld ontzettend van de artikelen en plaatjes genoten, zo laat hij tegenover onder meer RacingNews365 weten.

"Ik hoop dat ik ooit in mijn carrière op dat punt kom", begint Bearman. "Dat ik net als Max gewoon kan racen waar ik wil, vanuit je passie. Natuurlijk ben ik daar nu nog niet, maar het is zo indrukwekkend om te zien waartoe hij in staat is. Het laat zien hoe getalenteerd hij als coureur is, echt bizar."

Bearman is duidelijk onder de indruk. "Ik denk dat hij de beste coureur is die we ooit hebben gezien. Het feit dat hij gewoon op de Nordschleife verschijnt, is zo gaaf. Ik heb het eerlijk gezegd niet echt goed gevolgd, maar ik zag wat artikelen en zo. Voor ons, de groep gasten die passie hebben voor racen, is dat geweldig om te zien."

Ervaring

Bearman heeft zelf ook een grappige ervaring. "Ik heb één ronde met mijn vader gereden op het GP-circuit. Dat was tijdens de coronapandemie en we deden dat met onze SUV van de familie. We zijn toen vanuit het Verenigd Koninkrijk naar het circuit gereden met de Audi Q7. Alleen was ik vijftien jaar oud en kon ik niet rijden. Dus ik was in feite de navigator!"

"Je kon één, twee of drie rondjes kopen. Volgens mij hebben wij er drie gekocht. We reden eerst een ronde met mijn moeder achterin, en ik zat voorin om mijn vader te vertellen welke bocht eraan kwam, omdat ik het circuit kende en hij niet. Dus ik riep dingen als: 'Deze bocht kan vol gas, hier een beetje liften'. En dat in die enorme Audi Q7, zo'n grote SUV."

Niet veel later moest de familie Bearman even stoppen. "Na die ronde stapte mijn moeder uit, want ze had de hele tijd zitten gillen. In de tweede ronde gingen we opnieuw, dit keer wat sneller. Maar aan het einde van die ronde zagen we dat er remvloeistof uit de remklauwen kwam. Dat was niet echt ideaal, dus besloten we de laatste ronde maar over te slaan. We hadden die auto de volgende dag tenslotte gewoon nodig voor de lesronde", lacht Bearman.

Unibet pakt uit! Bij een podiumplaats van Verstappen in Baku of een zege van Norris of Piastri, pak je bij Unibet liefst 50 keer jouw inzet!

Voorwaarden van toepassing, alleen geldig voor spelers van 24 jaar en ouder. Wat kost gokken jou? Stop op tijd 18+.

Win 50 keer jouw inzet!

Praat mee!

x
Verstappen Marko: "Ongelooflijk dat Verstappen zichzelf dat aandoet"