Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden
Franco Colapinto

Colapinto door het stof na desastreuze crash

Franco Colapinto zorgde bij de safety car-herstart voor een massale crash, waarin hij Lando Norris en teamgenoot Pierre Gasly van de baan kegelde. De Argentijn trekt na de race volledig het boetekleed aan en gaat flink door het stof.

Colapinto crash Baku
Artikel
Naar nieuwsoverzicht © XPBimages

De race van Franco Colapinto was vrij rustig tot aan de herstart na de safety car. Hij reed rond op P10 en leek rustig op weg naar een puntenfinish. Vervolgens gooide hij niet alleen zijn eigen ruiten in, maar ook die van teamgenoot Pierre Gasly. Colapinto remde te laat voor bocht 1, blokkeerde zijn wielen en klapte met behoorlijke snelheid in de sidepod van de Alpine van zijn teamgenoot.

De Argentijn gaat na afloop van de race, in gesprek met de media, waaronder RacingNews365, flink door het stof: "Het was gewoon een grote fout. Ik blokkeerde volledig met zowel de banden als de remmen en had totaal geen controle meer over de auto."

"Ik kan dus weinig meer zeggen dan sorry tegen het team. Pierre natuurlijk ook. De fabriek heeft enorm hard gewerkt om punten te scoren en we hadden de kans om zonder grote fouten punten te pakken. Ik heb dat allemaal weggegooid. Dat is heel vervelend voor het team en ik ben natuurlijk enorm teleurgesteld. Veel meer valt er eigenlijk niet over te zeggen."

Inmiddels heeft Colapinto al gesproken met Gasly. De Fransman was vanzelfsprekend van slag na de crash: "Ja, we hebben met Pierre gesproken. Hij kwam terug en was natuurlijk ontzettend boos en teleurgesteld."

'Sorry'

Lando Norris was na de race witheet en zei zelfs dat Colapinto geschorst zou moeten worden voor het veroorzaken van de crash. De Alpine-coureur gaat daar verder niet op in, maar biedt wel zijn excuses aan aan de regerend wereldkampioen.

"Sorry aan Lando dat ik dit heb veroorzaakt en hem uit de race heb gereden. Maar nogmaals, het was een fout. Ik blokkeerde gewoon en had daarna totaal geen controle meer. Zodra ik begon te remmen, blokkeerden de banden en kreeg ik de auto niet meer afgeremd. Ik kon eigenlijk niet veel meer doen."

Een straf zal er vast en zeker komen. Colapinto wil daar nog geen voorspelling over doen: "Ik verwacht wel dat ik iets krijg. Maar ik weet het niet. Ik ben geen steward", besluit hij.

Praat mee!

Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!

+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda

We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.

F1-kalender 2026
Race Datum
aze GP Azerbeidzjan 26 sep 2026
bhr GP Bahrein 4 okt 2026
sgp GP Singapore 11 okt 2026
usa GP Verenigde Staten 25 okt 2026
mex GP Mexico-Stad 1 nov 2026
bra GP Brazilië 8 nov 2026
Volledige kalender
x
LIVE Reacties na spannend duel Russell en Verstappen in Baku