Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden
Tom Coronel

Coronel stellig: "Dit was niet de laatste GP van Nederland!"

De laatste editie van de Dutch GP is niet al te lang geleden verreden, maar volgens Tom Coronel is het nog te vroeg om te stellen dat de race nooit meer terug zal keren. Hij ziet zelfs een speciale kans voor Zandvoort op relatief korte termijn.

Re start Dutch GP
Interview
Naar nieuwsoverzicht © XPBimages

Op Circuit Zandvoort werd recent de voorlopig laatste editie van de Grand Prix van Nederland verreden. De afgelopen jaren kleurden de uitverkochte tribunes oranje en kwamen veel fans het autosportspektakel op Zandvoort bewonderen, maar door het financiële plaatje is het niet langer mogelijk om de Formule 1 ook de komende jaren naar Zandvoort te halen. 

Voor velen kwam het als een grote teleurstelling, al is het met de huidige populariteit van de Formule 1 niet echt een verrassing. Verschillende circuits staan te popelen om een race te organiseren, en nu de markt ook uitbreidt naar andere werelddelen zoals de Verenigde Staten en het Midden-Oosten, moet de Formule 1 keuzes maken. 

Toch zorgen de races in het Midden-Oosten voor een uitdaging, ook dit seizoen. Het is onrustig in de regio en dat heeft grote gevolgen voor de races die daar verreden worden. De Grands Prix in Bahrein en Saoedi-Arabië werden eerder al afgelast en boven de races in Qatar en Abu Dhabi later dit jaar hangt nog een groot vraagteken. Voor volgend jaar is de situatie nog onduidelijker.

Voor de organisatie van die races is dat allesbehalve ideaal, maar de zoektocht naar vervangende races kan voor andere circuits wel het nodige opleveren. Tom Coronel ziet daarin een speciale rol voor Zandvoort, zo stelt hij in gesprek met RacingNews365. "Ik ben er heilig van overtuigd dat dit niet de laatste was. Met al die ellende in het Midden-Oosten is Zandvoort de ideale vervanger! Dus laten we dat eerst even afwachten." 

Niets is onmogelijk

Het is wat kort dag om een vervangende race te organiseren, maar Coronel heeft Circuit Zandvoort al eerder dingen zien doen die onmogelijk werden geacht. "Het is een beetje hetzelfde als iedereen die toen zei: Zandvoort komt nooit op de Formule 1-kalender. Onmogelijk dit, onmogelijk dat. Dat waren dan de zogenaamde kenners, maar ik zei heel simpel: natuurlijk kan het wel. Als er in Hongarije geracet kan worden, kan het op Zandvoort al helemaal!"

En nog een geluk voor Zandvoort: de contractverlenging van Max Verstappen kan mogelijk nog invloed hebben, verwacht Coronel. "Dat is dus ook gebeurt. Zeg nooit nooit. Ik zie gewoon dat de Formule 1-organisatie een persoon als Max ook gewoon nodig heeft. Ik zie dat de Nederlandse autosport zo'n persoon nodig heeft. Zolang Max racet, maakt de Formule 1 kans. 100%." 

Praat mee!

Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!

+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda

We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.

F1-kalender 2026
Race Datum
ita GP Italië 6 sep 2026
esp GP Spanje 13 sep 2026
aze GP Azerbeidzjan 26 sep 2026
bhr GP Bahrein 4 okt 2026
sgp GP Singapore 11 okt 2026
usa GP Verenigde Staten 25 okt 2026
Volledige kalender
x
Verstappen Coulthard kondigt nieuw Verstappen-tijdperk aan: "Max vs..."