Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden
Max Verstappen

Ford in gesprek met Verstappen over mogelijk Hypercar-avontuur

Max Verstappen is de laatste tijd steeds meer bezig met uitstapjes buiten de F1, en daar kan mogelijk nog een nieuw avontuur bijkomen. Ford is namelijk bezig met een Hypercar-debuut in het WEC en denkt daarin natuurlijk ook aan de Nederlander.

Verstappen Miami Sprint
Artikel
Naar nieuwsoverzicht © Red Bull Content Pool

Max Verstappen investeert de laatste tijd uitgebreid in avonturen buiten de Formule 1, met de aankomende 24 uur van de Nürburgring als kers op de taart. Hij heeft het naar zijn zin achter het stuur van GT-wagens, maar wie weet is er binnenkort ook ruimte voor een volgende uitdaging. 

Bij Ford, de motorpartner van Red Bull in F1, is men namelijk bezig met de toetreding tot de Hypercar-klasse in het World Endurance Championship in 2027. Het is een mooie uitdaging voor de Amerikaanse fabrikant, één die mogelijk ook deuren opent op andere vlakken. Verstappens interesse in langeafstandsracen is Mark Rushbrook, performance-directeur bij Ford, namelijk ook niet ontgaan. 

In gesprek met Motorsport.com zegt Rushbrook zelfs dat er al gesprekken gevoerd worden met de Nederlander over het Hypercar-project. "Ja, natuurlijk. We houden van Max. We houden van wat hij doet in de Formule 1-auto, op het circuit. We waarderen hem ook buiten de baan. Hij is een geweldig persoon, net zo goed als hij een geweldige coureur is." 

"We houden van zijn passie om in de GT3 te racen, zoals hij dat doet, en wat hij doet met het ontwikkelen van coureurs via simracen en ze op de baan krijgen. Dus natuurlijk hebben we regelmatig gesprekken met hem over wat de mogelijkheden zijn om meer in de sportscars te doen, inclusief Hypercar. Hij is een racer: hij wil racen." 

Betekenisvolle bijdrage

Verstappen zou zelf ook interesse getoond hebben in het project, aldus Rushbrook. Toch lijkt het de komende jaren op een lager pitje te staan, gezien zijn andere verplichtingen. "We gaan niets aankondigen. Hij wil racen op Le Mans en voor de eindzege gaan, maar in de meeste jaren laat de kalender dat niet toe."

"Zolang hij een toegewijde Formule 1-coureur is, is er meestal een overlap. Ik denk dat we gewoon bespreken wat de mogelijkheden zijn, en als en wanneer het logisch is, en iedereen het wil doen, dan is dat mooi."

Voor Ford zou het in ieder geval fantastisch zijn om Verstappen in een Hypercar te zien, stelt Rushbrook. Zijn bijdragen kunnen in veel opzichten van grote waarde zijn. "Een van de mooie dingen aan Max: coureurs zoals hij komen niet zo vaak voorbij, toch? Niet alleen in wat hij op de baan presteert, maar ook in hoe hij dat doet." 

"Zeker dit jaar, toen we in Barcelona waren (voor de F1-shakedown, red.). Als je zijn feedback op de radio hoort terwijl hij op de baan rijdt: hij test dan een nieuwe auto en komt binnen na dertig, veertig of vijftig ronden, afhankelijk van de stint. De hoeveelheid detail die hij kan terugkoppelen aan de engineers is enorm waardevol, soms zelfs waardevoller dan alle data die zij hebben." 

"Natuurlijk vult het elkaar aan, het moet samenkomen. Maar zijn mentale capaciteit en bandbreedte om een auto te ontwikkelen, ermee te racen en hem af te stellen - om zo'n coureur in je programma te hebben, al is het maar voor één race, is heel betekenisvol." 

Ontvang het laatste F1-nieuws van RacingNews365 nu ook in je Google overzicht! Klik op onderstaande link en je ziet jouw favoriete F1-site nu nog vaker verschijnen. Zo mis je niets van het nieuws, analyses, interviews en scoops.

Volg RacingNews365 in Google

Praat mee!

Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!

+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda

We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.

F1-kalender 2026
Race Datum
can GP Canada 24 mei 2026
mco GP Monaco 7 jun 2026
esp GP Barcelona 14 jun 2026
aut GP Oostenrijk 28 jun 2026
gbr GP Groot-Brittannië 5 jul 2026
bel GP België 19 jul 2026
Volledige kalender
x
Breaking Verstappen mist aftrap 24 uur van de Nürburgring uit veiligheidsoverwegingen