Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden
Max Verstappen

Haase adviseert Verstappen: "Je moet je mentaliteit wat veranderen"

Christopher Haase kwalificeerde zich als derde voor de 24 uur van de Nürburgring en staat zo vlak voor de equipe van Max Verstappen. Komt het tot een nieuw duel?

Verstappen GT3 Nordschleife 24h
Artikel
Naar nieuwsoverzicht © Red Bull Content Pool

De kwalificatie voor de 24 uur van de Nürburgring werd een spannende sessie. De #84 en #130 Lamborghini eisten de eerste rij op, gevolgd door Christopher Haase en Dani Juncadella (Verstappen Racing). Zodoende zou het zomaar weer op een duel tussen Haase en Max Verstappen kunnen uitdraaien, zoals we al vaker hebben gezien in 2026.

Haase wordt na afloop naar dat vooruitzicht gevraagd en komt met een advies voor Verstappen. Hij wijst op de verschillen tussen een race van vier uur en 24 uur.

"Ik weet het nog niet zeker, maar waarschijnlijk wel", begint Haase tegenover onder meer RacingNews365. Hij doelt op de start. "We zullen gewoon het beste doen voor onze strategie. Zaterdag hebben we de start van een 24-uursrace."

"Dat is wel even anders dan een race van drie uur. Het betekent dat je je mentaliteit misschien iets moet veranderen wat betreft risicomanagement, zeker in het begin van de race en tijdens de nacht. Dat betekent niet dat je zomaar langzamer gaat rijden, want dan ben je simpelweg té traag. Het houdt eerder in dat je waarschijnlijk wat minder agressief moet zijn dan je normaal gesproken zou zijn in een NLS-race of tijdens de Qualifiers."

Ervaring als voordeel

Is Haase in het voordeel ten opzichte van Verstappen met zijn ervaring? "Zoals ik zelf heb geleerd toen ik jong was, is ervaring altijd een voordeel. Maar aan de andere kant denk ik dat we op zo'n niveau opereren dat de topauto's, zelfs zonder heel veel ervaring, omringd worden door goede mensen die je door dat proces en dat management heen kunnen loodsen."

"Dus ja, ik geloof dat het een pluspunt is als je de ervaring hebt, maar ik geloof ook dat Max genoeg sterke mensen om zich heen heeft."

Ontvang het laatste F1-nieuws van RacingNews365 nu ook in je Google overzicht! Klik op onderstaande link en je ziet jouw favoriete F1-site nu nog vaker verschijnen. Zo mis je niets van het nieuws, analyses, interviews en scoops.

Volg RacingNews365 in Google

Praat mee!

Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!

+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda

We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.

F1-kalender 2026
Race Datum
can GP Canada 24 mei 2026
mco GP Monaco 7 jun 2026
esp GP Barcelona 14 jun 2026
aut GP Oostenrijk 28 jun 2026
gbr GP Groot-Brittannië 5 jul 2026
bel GP België 19 jul 2026
Volledige kalender
x
24u van de Nürburgring Razendsnelle Catsburg vreest voor Verstappen: "Gaat schrikbarend goed zijn!"