Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden

Lawson stelt 'heel, heel belangrijk' doel na F1-invalbeurt

Liam Lawson heeft vijf maal mogen invallen in de Formule 1, maar zal nu zijn focus verleggen op het winnen van de Super Formula titel.

Het doel van Liam Lawson dit jaar is duidelijk. Na een geslaagde reeks invalbeurten bij AlphaTauri, waarin hij zijn eerste Formule 1-punten scoorde, ligt de focus nu weer op het Japanse Super Formula-kampioenschap. De laatste twee races worden in Suzuka verreden tijdens het GP-weekend van Mexico en de kans op de titel is er: hij staat tweede met acht punten verschil naar P1. Lawson legt uit dat de titel er moet komen. "Het is heel, heel belangrijk. Dit kan een enorme impact hebben op mijn carrière, zeker met hoe het laatste raceweekend is verlopen", zegt hij bij onder andere RacingNews365. Ondertussen blijft hij ook zijn rol als test- en reserverijder vervullen. "Ik ben in Austin en zal vanaf daar doorvliegen naar Japan voor de laatste race van de Super Formula." "Tussen nu en dan zal ik me daarop gaan voorbereiden en ga ik ook wat dingen met Red Bull doen", zegt de Nieuw-Zeelander, die inviel voor Daniel Ricciardo. De laatste race? Die eindigde zonder punten op P17. Ook in de sprintrace kende hij een tegenvaller door al vroeg uit te vallen. "Je wil dit met een hoogtepunt afsluiten, dus dit is jammer. Dat is iets waar we naar moeten kijken." "De eerste paar races gingen echt goed. We bouwden goed op, maar in Qatar worstelden we. Tot aan die race ging het allemaal best goed, maar dit helpt zeker niet. Het is teleurstellend om mijn reeks zo af te sluiten", vindt Lawson.

Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!

+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda

We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.

F1-kalender 2026
Race Datum
aus GP Australië 8 mrt 2026
chn GP China 15 mrt 2026
jpn GP Japan 29 mrt 2026
bhr GP Bahrein 12 apr 2026
sau GP Saoedi-Arabië 19 apr 2026
usa GP Miami 3 mei 2026
Volledige kalender
x
Breaking FIA past F1-reglement aan na motorcontroverse rond Mercedes