Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden
Charles Leclerc

Leclerc volgt voorbeeld Hamilton na 'nachtmerrie' in Monaco

Charles Leclerc neemt een drastische beslissing na de GP's van Canada en Monaco, waar de Monegask regelmatig klagend over de remmen te horen was.

Leclerc Monaco
Artikel
Naar nieuwsoverzicht © XPBimages

Charles Leclerc was de afgelopen twee GP-weekenden duidelijk over de remmen van zijn auto, en die mening was allesbehalve positief. Toen de Monegask crashte tijdens de race in Monaco, gaf hij ook direct de schuld aan de remmen, die volgens hem simpelweg niet deden wat ze moesten doen. Leclerc heeft er dan ook genoeg van en heeft een rigoureuze knoop doorgehakt.

De huidige remmen van zijn auto worden aan de kant gezet en Leclerc gaat de keuze van Lewis Hamilton achterna. Dit nieuws is nog niet gedeeld door officiële bronnen, maar RacingNews365 heeft van verschillende bronnen in de paddock gehoord dat dit wel het geval is. Het lijkt een logische vervolgstap na zijn overduidelijke kritiek op de remmen van Brembo, al noemde hij niet specifiek de naam van de leverancier.

En die beslissing ligt behoorlijk gevoelig. Ferrari en Brembo hebben namelijk een samenwerking die al heel ver teruggaat. Daarnaast worden de remmen van het Italiaanse merk ook gebruikt in de personenauto's van Ferrari. Bij het Formule 1-team kiezen beide coureurs er nu echter voor om remmen van een ander merk te gaan gebruiken.

Compabiliteit

Leclerc gaat namelijk Hamilton achterna. De Brit rijdt al jaren met de remmen van Carbon Industries en liet tijdens zijn overstap naar Ferrari al weten met dit merk te willen blijven samenwerken. De Monegask kiest er mogelijk nu dus voor om dezelfde remmen als zijn teamgenoot te gaan gebruiken.

Daarbij heeft Leclerc al benadrukt dat het niet zo is dat Brembo slechte remmen maakt. Volgens hem geven de remmen echter niet het gevoel dat goed past bij zijn rijstijl. Er zijn dus coureurs die altijd zullen zweren bij de remmen van Brembo, terwijl andere coureurs, zoals Leclerc, niet kunnen wachten om de remmen van een ander merk uit te proberen.

Of deze keuze een positief effect heeft op de snelheid en het rijgevoel van Leclerc, zal komend weekend tijdens de GP van Barcelona moeten blijken, mits hij ook daadwerkelijk de keuze heeft gemaakt om van remmen te wisselen.

Wie wint de GP van Italië op het supersnelle circuit van Monza? Bij Unibet pak je liefst 50 keer jouw inzet bij een podiumplaats voor Verstappen, Norris of Russell! 

Voorwaarden van toepassing, alleen geldig voor nieuwe spelers van 24 jaar en ouder. Wat kost gokken jou? Stop op tijd 18+.

Claim jouw bonus!

Praat mee!

Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!

+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda

We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.

F1-kalender 2026
Race Datum
ita GP Italië 6 sep 2026
esp GP Spanje 13 sep 2026
aze GP Azerbeidzjan 26 sep 2026
bhr GP Bahrein 4 okt 2026
sgp GP Singapore 11 okt 2026
usa GP Verenigde Staten 25 okt 2026
Volledige kalender
x
Monza Sensationele Verstappen tekent voor snelste F1-rondje ooit