Voor het nieuwe F1-seizoen waren de verwachtingen hooggespannen. Tijdens de wintertests leken de topteams elkaar niet zoveel te ontlopen, maar in Australië bleek dat die voorspelling niet juist was. Mercedes schoot werkelijk waar uit de startblokken en blies de concurrentie flink weg met een zeer dominante vertoning. Ook in China en Japan waren de Zilverpijlen het sterkste team.
Het maakt dat een licht verbaasde Helmut Marko denkt dat de strijd om de wereldtitel al voorbij is. De combinatie van de sterke motor en het chassis maakt dat de rest de achterstand al niet meer kan overbruggen, voorspelt de voormalig Red Bull-adviseur.
"Je hebt nu gegevens", stelt Marko tegenover Kleine Zeitung. "Iedereen weet wat de sterke punten zijn en, als je geen Mercedes bent, wat de zwakke punten zijn. Die probeert men te corrigeren. Door het budgetplafond zijn zulke aanpassingen echter niet eenvoudig."
Marko wijst op de kracht van Mercedes. "Men verwachtte dat ze dominant zouden zijn met de motor. Maar ook wat het chassis betreft zijn ze de positieve verrassing. Ze hebben niet alleen de beste motor, maar ook het beste chassis."
Maar is er nog hoop voor de rest? "Mercedes zal domineren, dat heeft men gezien zodra ze in vrije lucht konden rijden. Kimi Antonelli was in alle juniorenklassen snel. Nu heeft hij meer routine. Als hij geen terugval krijgt, wordt dat nog een uitdaging voor George Russell."
Ontvang 200 Free Spins én €30 aan Free Bets als je €10 inzet op Sport!
Voorwaarden van toepassing, alleen geldig voor spelers van 24 jaar en ouder. Wat kost gokken jou? Stop op tijd 18+.
Claim jouw bonus!Meest gelezen
In dit artikel











Praat mee!